بررسی صلاحیت ۵۷۳ داوطلب انتخابات شوراهای شهر در خراسان جنوبی

دبیر اجرایی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان جنوبی مرحله اول بررسی صلاحیت ۵۷۳ داوطلب انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای استان در هیات‌های نظارت به پایان رسیده، گفت پس از اعلام نتایج دواطلبین رد صلاحیت شده 4 روز فرصت اعتراض دارند.

غلامرضا حسین‌پور در گفت و گو با خبرنگار خاورستان اظهار کرد: ۶۰۷ نفر برای برای شورای شهر در شهر های استان ثبت نام کردند که تاکنون ۳۴ نفر انصراف دادند و پرونده ۵۷۳ در هیات های اجرای و نظارت بررسی شده است.
وی با بیان اینکه صلاحیت این تعداد از داوطلبان ابتدا در هیات‌های اجرایی و سپس در هیات‌های نظارت شهرستان‌ها بررسی شده است،افزود:نتایج این بررسی‌ها تا پایان وقت اداری هفتم اردیبهشت به هیات‌های اجرایی مستقر در فرمانداری‌ها تحویل می‌شود و فرمانداران تا هشتم اردیبهشت نتایج بررسی صلاحیت‌ها را به داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهرها ابلاغ می‌کنند.
دبیر اجرایی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان جنوبی گفت: داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید نشده است می‌توانند از زمان دریافت نتیجه به مدت چهار روز اعتراض خود را تحویل فرمانداری‌ها یا هیات عالی نظارت بر انتخابات دهند.
حسین‌پور افزود: هیات عالی نظارت استان از ۱۲ اردیبهشت به مدت ۱۰ روز فرصت دارد به اعتراض‌ها رسیدگی کند.
وی با بیان اینکه هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها دارای سه عضو متشکل از نمایندگان مجلس در استان است گفت: هیات عالی نظارت استان مستقر در ساختمان ایثار میدان اول سجاد شهر بیرجند پاسخگوی مراجعان از سراسر استان است.
وی ازهمه دواطلبین خواست از تبلیغات زود هنگام خود داری کنند و به قانون احترام بگذارند و در صورت هر گونه تخلف برخورد قانونی خواهد شد.
انتهای پیام / ۳