سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد

بررسی عملکرد رئیس جمهور در جلسه امروز مجلس/ پیگیری قضایی از طریق مجلس انجام می‌شود

بابایی گفت: بررسی عملکرد رئیس جمهور در دستور کار امروز مجلس قرار دارد و در حال بررسی است.

به گزارش خاورستان به نقل از بلاغ، با توجه به نزدیک بودن پایان دولت دوازدهم لیستی از ۵۴ اهانت حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، به مردم منتقدان و حتی برخی مسئولین و نهادهای نظام دسته‌بندی شده است که ضروری است مجلس شورای اسلامی به‌عنوان مهمترین نهاد نظارتی ورود جدی به این ماجرا داشته باشد.
علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: بله، قطعا با توجه به نقش نظارتی که دارد، مجلس در این مسائل ورود پیدا می‌کند.
وی افزود: مجلسی‌ها نمایندگان مردم هستند و طبیعتا همواره در مسیر حفظ حقوق و منافع مردم در مدار قانون گام بر می‌دارند.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز مجلس درخواست ماده ۲۳۴ ارائه کرده است و عملکرد رئیس جمهور در دست بررسی است.
بابایی کارنامی با بیان اینکه مواردی نظیر اهانت نیز در این پرونده قرار می‌گیرد؛ ادامه داد: بررسی عملکرد رئیس جمهور در دستور کار امروز مجلس قرار دارد و در حال بررسی است.
وی در پاسخ به این سوال که برای این پیگیری قضایی این موضوع چه راهکارهایی وجود دارد؛ گفت: پیگیری قضایی این موضوع از طریق مجلس ممکن است؛ یعنی در مواردی این چنینی یا مجلس آن را به ماده ۲۳۴ می‌برد و یا به دستگاه قضایی ارجاع می‌دهد.
انتهای پیام/۴