رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند خبر داد

بررسی ۵۱۰ طرح تا کنون در جلسات کمیته فنی/ بیش از ۶۰۰ نفر در سامانه کارا برای اشتغال پایدار روستایی ثبت نام کرده اند

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند گفت:تعداد جلسات کمیته فنی شهرستان که تا کنون برگزار شده است 11 جلسه و تعداد طرح خای بررسی شده در این جلسات 510 طرح بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،محمد مهدی راستگو رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند صبح امروز در کمیته اشتغال شهرستان بیرجند اظهار کرد:در سال جاری سومین جلسه کمیته اشتغال شهرستان بیرجند برگزار شده است و در این جلسه قرار است برنامه های صندوق کار آفرینی امید در سال ۹۷ و میزان اشتغال پایدار در مناطق عشایری بررسی شود.
وی افزود: در شهرستان بیرجند در سه بخش صنعت،خدمات و کشاورزی ۶۲۷ نفر در سامانه کارا برای بهره مندی از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی ثبت نام کرده اند.
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد:تعداد جلسات کمیته فنی شهرستان که تا کنون برگزار شده است ۱۱ جلسه و تعداد طرح خای بررسی شده در این جلسات ۵۱۰ طرح بوده است.
راستگو عنوان کرد:از بین ۵۱۰ طرح بررسی شده ۱۰۰ طرح با مبلغ ۴۲۶ میلیارد و ۳۲۱ میلیون ریال معرفی شده است.
وی ادامه داد: پیش بینی شده است که این طرح ها برای ۷۵۳ نفر اشتغالزایی داشته باشد و مبلغ ۱۰۸ هزار و ۵۰ میلیون ریال تسهیلات تا کنون پرداخت شده است.
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند گفت: اعتبارات اشتغال زایی بند “د” در بودجه سال ۹۶ در شهرستان بیرجند به گونه ای بوده است که در سطح شهرستان مجموع اعتبارات ۹۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال بوده است که ۵۱۰ طرح به بانکها معرفی و ۴۷۷ طرح معادل ۹۳ درصد اعتبارات ابلاغی پرداخت شده است.
راستگو عنوان کرد: سهمیه کمیته امداد از محل این اعتبارات ۷۳ هزار و ۱۹۰ میلیون ریال و مبلغ ابلاغ شده ۷۲ هزار و ۱۹۰ میلیون ریال بوده است که در کمیته امداد نیز در بحث اعتبارات اشتغال بند “د” تبصره ۱۶ تعداد ۴ هزار و ۲۲۱ طرح به مبلغ ۷۳ هزار و ۲۶۵ میلیون ریال به بانکهای عامل معرفی شده و به ۳۹۹ طرح به مبلغ ۶۸ هزار و ۴۹۵ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی با اشاره به طرح های اشتغالزایی و تسهیلات در حوزه بهزیستی،گفت: تعداد سهمیه کل بانکها ۱۹۶ هزار و ۴۰ سهمیه بوده است که ۱۵۶هزار و ۲۰ مورد ابلاغ شده است.
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند بیان کرد:تعداد طرح های معرفی شده به بانک ۸۷ طرح با اعتبار ۱۴۸ هزار و ۲۰ میلیون ریال بوده است.
راستگو خاطرنشان کرد:تعداد طرح های پرداخت شده توسط بانکها ۷۹ طرح بوده که تسهیلات پرداختی برای این طرح ها ۱۳۵ هزار و ۲۰ میلیون ریال بوده است.
وی گفت:میزان درصد پرداختی نسبت به سهمیه ۶۹ درصد و نسبت به ابلاغی ۸۷ درصد بوده است.
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند یادآور شد:در حوزه مشاغل خانگی نیز برای ۴۵ فقره مجوز ایجاد اشتغال صادر شده است که ۴۳ فقره در حوزه مشاغل خانگی و دو فقره در حوزه پشتیبان بوده است که در این زمینه برای ۵۵ نفر اشتغال زایی خواهد شد.
راستگو عنوان کرد: سهمیه شهرستان از محل اعتبارات مشاغل خانگی ۲۸ هزار و ۸۵۰ میلیون ریال بوده است که در این زمینه ۳۴۱ طرح با اعتبار ۳۴ هزار و ۷۸۵ میلیون ریال به بانکها معرفی شده و از این تعداد ۲۶۸ طرح با اعتبار ۲۶ هزار و ۲۵۵ میلیون ریال پرداخت شده است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۳/