برق رسانی به معادن شاهکوه یک گام تا اجرا

محل احداث پست ۱۳۲ کیلو ولت برق رسانی به معادن منطقه شاهکوه نهایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در راستای تحقق شعار جهش تولید و اجرای تفاهم نامه فی ما بین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت توانیر و استانداری خراسان‌جنوبی هفته گذشته مجید بیکی فرماندار شهرستان نهبندان، عباس جرجانی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی و محمودی، معاون برق منطقه‌ای خراسان به همراه نمایندگان مجتمع محدوده‌های اکتشافی خراسان‌جنوبی از مکان‌های پیشنهادی اجرای پست ۱۳۲ کیلوولت برق رسانی به معادن شاهکوه و سایر معادن منطقه بازدید کردند.
پس از بازدید میدانی نقاط پیشنهاد شده و با کارشناسی و لحاظ همه جوانب سرانجام محل احداث پست ۱۳۲ کیلو ولت برق رسانی به معادن منطقه در یکی از نقاط حاشیه جاده نهبندان به سمت میغان انتخاب و مورد تایید و امضای حاضرین قرار گرفت.
بر همین اساس مقرر شد زمین مذکور پس از تملک، تسطیح و آماده سازی از سوی فرمانداری با قید فوریت در اختیار برق منطقه‌ای خراسان قرار گیرد تا عملیات احداث پست آغاز شود.
مطابق با تفاهم نامه فی مابین عملیات برق رسانی به معادن شاهکوه، طلای هیرد و سایر معادن منطقه، به عنوان بزرگترین پروژه زیرساختی معادن کشور با اعتبار بیش از ۲۷۰۰ میلیارد ریال اجرا خواهد شد که با اجرای این پروژه مهمترین مشکل زیرساختی معادن منطقه مرتفع می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷