برق ۴ سازمان پر مصرف خراسان‌جنوبی قطع شد

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی از قطع برق ۴ سازمان پر مصرف پیرو مصوبه هیأت وزیران و در راستای حفظ پایداری شبکه برق خبر داد.

به گزارش خاورستان،محسن بخشایی صبح امروز در حاشیه جلسه مدیریت‌بار خراسان‌جنوبی، با اشاره به افزایش دما و لزوم مدیریت مصرف خصوصا در ادارات، اظهار داشت: براساس ابلاغ صورت گرفته توسط وزارت نیرو، سازمان‌های و ادارات دولتی باید مصرف برق خود را ۵۰ درصد در ساعات اداری و ۹۰ درصد در ساعات غیر اداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش دهند.
وی بیان داشت: در همین راستا تیم‌های پایش از ابتدای ابلاغ این مصوبه در استان راه‌اندازی شده و با رصد میزان مصرف برق ادارات و سازمان‌ها در صورت عدم رعایت، به صورت کتبی اخطار و در مرحله بعد برق سازمان متخلف قطع می‌شود.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی تبیین کرد: با توجه به کاهش شدید تولید نیروگاه‌های برق آبی به‌دلیل افت قابل توجه نزولات آسمانی و پیرو مصوبه هیأت وزیران و در راستای حفظ پایداری تأمین برق مراکز درمانی و منازل مسکونی، در هفته‌ای که گذشت برق بیش از ۴ اداره و بانک پرمصرف به‌دلیل عدم رعایت موازین مدیریت مصرف به‌صورت موقت قطع و پس از اخذ تعهد کتبی، مجددا وصل شد.
بخشایی با بیان اینکه کاهش و مدیریت مصرف برق در این برهه زمانی برای تأمین برق کشور بسیار حیاتی است، اضافه کرد: بدیهی است با توجه به تداوم گرمای هوا در سطح استان و کشور، بازرسی‌های سرزده از ادارات و سایر مشترکین پرمصرف تا عبور از شرایط بحران ادامه داشته و با مشترکین متخلف در این خصوص با قطع برق برخورد خواهد شد.
وی بیان داشت: با روش‌های بسیار ساده مانند استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم دمای آسایش بر روی ۲۵ درجه و بالاتر، عدم استفاده از لوازم برقی پر مصرف به صورت همزمان و در ساعت‌های اوج مصرف و خاموش کردن یک لامپ اضافی به‌صورت همگانی می‌توانیم این تابستان را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.
انتهای پیام /۳