نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی:

برنامه‌ای برای حضور در انتخابات ندارم

فلاحتی در بیانیه‌ای اعلام کرد: امسال روز مجلس همزمان شده با اولین روز از ایام ثبت نام نامزدهای انتخابات و چون حقیر برنامه ای برای حضور در انتخابات ندارم راحت تر و شفاف تر می توانم عرایضم را ارایه دهم. باشد که مفید افتد. ان‌شاءالله

به گزارش خاورستان، فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: برنامه ای برای حضور در انتخابات ندارم.
مشروح بیانیه که در کانال اطلاع‌رسانی وی در سروش منتشر شد، به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

امروز ۱۰آذرماه روز مجلس است، یادبود مدرس قهرمان، به بهانه این روز مهم، مطالبی را به محضر مردم فهیم و انقلابی شهرستان های قاینات و زیرکوه عرض می کنم.
امسال روز مجلس همزمان شده با اولین روز از ایام ثبت نام نامزدهای انتخابات و چون حقیر برنامه ای برای حضور در انتخابات ندارم راحت تر و شفاف تر می توانم عرایضم را ارایه دهم. باشد که مفید افتد. ان‌شاءالله
مدرس چرا قهرمان شد؟

به گمانم مهمترین عامل این عظمت تقوا و زهد آن مجتهد بزرگوار بود، همین بی نیازی از دنیا ازو مجاهدی ساخت که در مقابل استبداد رضا خان ایستاد و نامش در تاریخ ثبت شد.
امروز مجلس ایران، شورای اسلامی است و لازمه ی مجلس اسلامی تقوای افراد آن است؛ قطعا هرچه نفوذ این تقوا بیشتر باشد برد اسلامیت مجلس هویداتر خواهد شد.
اما مطالبی درباره حوزه انتخابیه،

قاینات و زیرکوه طی قریب به چهار سال ایام آرامی را گذراند این آرامش را در چند عامل ذیل می دانم:
اول عملکرد خودم بعنوان نماینده شما در مجلس شورای اسلامی چراکه دوره هایی را بخاطر دارم که شوکهای عظیمی به مردم وارد می شد و تنش هایی را مردم تحمل می کردند، جریاناتی از اختلاف افکنی، بیرجند هراسی، شهری و روستایی و این تجربه ای بود که چند بار آنرا آزموده بودیم البته ازآن شیوه، چیزی عاید مردم نمی شد جز کینه و عداوت جز رنج و حرمان.
این تجربه چراغ راهی شد تا با حلم و صبر تمام رنج ها و محنت ها را تحمل کنم و مردم در شوک و رنج عصبی قرار نگیرند بعضی عملکردهای ناصواب و یا موضع گیری های نفسانی را فقط برای حفظ آرامش تحمل کردم و نگذاشتم تخم نفاق و عداوت بین برادران ایمانی ریشه دواند و تعصبات جاهلی خودرا حاکم سازد. البته باورم این بود که موتور محرکه ی توسعه، جو آرام و احساس امنیت بین خلق الله است، ازین رو نه از کسی شکایت کردم ولو تهمت ها به من نسبت داده شد و نه از کسی گلایه کردم، نه با کسی قهر کردم و نه فردی را شماتت کردم.
باورم این بود که مردم خوبند اگر ایرادی هست با صبوری و اندیشه قابل رفع شدن است.
دفتر نماینده جای همه مردم است نه فقط آنها که به او رای داده اند، روسای ادارات، مجری قانون اند و نیاز نیست که مجیز گوی نماینده باشند، به خاطر عدم همراهی در انتخابات کسی عزل نشد و بخاطر همراهی در انتخابات کسی مسئول گذاشته نشد.
تمام تلاشم این بود که مسایل اداری و مشکلات را با فشار بر مردم پیش نبرم و حتی وقتی مشکل مهم تغییرمسیر خط آهن پیش آمد مردم را وارد مسئله نکردم و به رییس جمهور نامه زدم که اگر حل نشود مردم وارد موضوع خواهند شد که الحمدلله نتیجه داد و رفع مشکل شد.
دومین عامل: همراهی مسئولین شهرستان و در راس آنها فرماندار.
در این موضوع اولین سال ورود من به مجلس با مشکلات عدیده ای روبرو بود. اما با تغییر فرماندار اوضاع کاملا عوض شد و چه فرماندار دوماهه قاین و چه جناب کریمی با مدیریت خردمندانه نشان دادند که با همراهی می توان کارهارا پیش برد.
شرایط موجود باعث حرکتهای شتابنده و کارهای بسیار بزرگی شد که بزودی گزارش نهایی آنرا از طریق ویژه نامه خدمت مردم ارایه خواهم کرد.
مورد سوم به نظرم، خود مردم هستند.
مردم عزیز خیلی زود با این شیوه کنار آمدند و به فراست دریافتند که نماینده شان از انحصارطلبی و قرق کردن و لشکر کشی مبرا است، به چشم خود دیدند دفتر در اختیار افراد خاصی نیست که روزگاری خود را همه کاره شهرستان داشتند و هر حرکت سبکی و حرف ناشایستی را نثار رقبا می کردند. دیدند که نماینده شان تنهایی به جلسات تعزیه و مراسمات می رود و از هیاهو و گارد ویژه دوری می کند. دیدند که هرکسی نمی تواند خودرا زبان نماینده بداند و از سادگی بعضی سوء استفاده کند.
این مشی را مردم پسندیدند و دفتر و نماینده را از خود دانستند و ارتباط فراوان برقرار شد، کمک های زیادی به جلو بردن کارها صورت گرفت که مجال پرداختن به آن نیست. پس درک مردم و همراهی آنها در ایجاد جو آرامش ضلع سوم ماجراست تا مثلث توسعه، پایدار شود.
اکنون جو همدلی و آرامش که مهمترین مولفه ی توسعه است حاکم شده و از طریق این، کارهای بسیار بزرگ انجام گرفته که در ویژه نامه پیش گفته، اطلاع رسانی خواهد شد.
بنده راهکار ماندگاری این فضای سالم را در این می دانم که کهنه سیاسیون قاین پا در عرصه انتخابات نگذارند، بگذارند تا مردم خود تصمیم گیرنده شوند و در فضای رقابتی مساوی انتخابات بانشاط برگزار گردد.
اینجانب از هیچکدام از نامزدها حمایت نخواهم کرد و علیه هیچ کدام موضع نخواهم گرفت. البته اگر شخصی در مسیر تبلیغات مواردی خلاف را مطرح کند برای روشنگری اقدام خواهم کرد.
هرکس که با رای مردم انتخاب شد پس از تایید صحت انتخابات، مورد تکریم من خواهد بود و بلافاصله دفتر نماینده را در اختیار آن عزیز خواهم گذاشت تا کارش را با قوت انجام دهد و البته خودم در کناروی تا ۷ خرداد خواهم بود تا کار قوت بیشتر بگیرد.
امیدوارم انتخابات پیش رو حرکت ارزنده ای را که به کمک شما مردم شروع کرده ام سرعت دهد و منتخب بعدی شیوه مدارا با مردم، حلم مضاعف و حرکت اصولی را رویه دوست داشتنی اش قرار دهد تا شهرستان های قاینات و زیرکوه از چند صدایی، نفرت افکنی، دروغ پراکنی، بلوف زنی، فریب دهی و رذایلی ازین دست کاملا مبرا شود تا شاهد شایعه و تخریب و سانسور و …نباشیم.
به گمانم، مشخصه ی اساسی یک نماینده در نظام جمهوری اسلامی اخلاق مداری است و بر خلاف بیان بعضی که نماینده باید قلدر باشد، عرض می کنم نماینده باید اخلاق مدار باشد، باید اهل تعامل باشد و بتواند حتی با دولت غیر همسو برای منافع کشورش کار کند.
در پایان برخود لازم می دانم از آحاد مردم عزیز حلالیت بطلبم و اعلام کنم از همه آنها که ندانسته اذیتم کردند، گذشتم و هیچ کینه ای به دل ندارم و آرزومند کشوری پر توان و شهرستانهایی پر ایمان و سراسر فهم و شکوه هستم.
کماکان تا خردادماه افتخار خدمت بی منت شمارا دارم. مرا از خود بدانید چونان که شمارا از خود می دانم.
حق یارتان و حقیقت وجودتان در جلوه گری باد.
انتهای پیام/۴/ ۵۹/