معاون اشتغال و خودکفایی کیمته امداد امام خمینی (ره) خبر داد

برنامه‌ریزی ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور

عبدالملکی گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال جاری برنامه ایجاد اشتغال برای 200 هزار نفر در کشور را در دستور کار دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کیمته امداد امام خمینی (ره) بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه سازمان بسیج سازندگی با کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه توسعه اشتغال و توانمندسازی گروه‌های جهادی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال جاری برنامه ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ هزار نفر در کشور را در دستور کار دارد.
وی افزود: در سال گذشته عملکرد ما ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی بوده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کیمته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: امسال در ۶ استان به صورت پایلوت بخشی از برنامه اشتغال کمیته امداد را با همکاری سپاه و بسیج با محوریت بسیج سازندگی انجام می‌دهیم.
عبدالملکی عنوان کرد: امسال در استان خراسان‌جنوبی برای محرومان ایجاد ۴۷۰۰ فرصت شغلی در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: در راستای این تفاهم نامه ۱۵۰۰ فرصت شغلی با تعامل بسیج سازندگی و کمیته امداد قرار است سازماندهی شود که ۵۰۰ نفر از این تعداد از طریق کاریابی؛ تعامل کارفرما برای استخدام مددجویان، ۵۰۰ مورد از طریق اجرای طرح‌های خود اشتغالی و ۵۰۰ مورد از طریق الگوی راهبری شغلی که یک الگوی جدید برای ایجاد شغل است، ایجاد می‌شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کیمته امداد امام خمینی (ره) گفت: مجموعه سپاه و بسیج سازندگی استان خراسان‌جنوبی به جز این اقدامات در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه ای و آموزش‌های کسب و کار در راستای شکل‌گیری مراکز نیکوکاری کارآفرینی به کمیته امداد کمک خواهند کرد و همچنین در بحث معرفی جهادگران کار آفرین که در برنامه اشتغال امداد است به ما کمک می‌کنند.
عبدالملکی اظهار کرد: ۶ استانی که قرار است این طرح به صورت پایلوت انجام شود شامل خراسان جنوبی، کرمان، مازندران، آذربایجان شرقی، گیلان و چهارمحال بختیاری است که اگر این مدل در این ۶ استان موفق باشد برای تمام استان‌ها تعمیم داده خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷