در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه؛

برنامه جامع پیشگیری و درمان اعتیاد در سربیشه اجرایی شد

موهبتی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اجرای برنامه جامع «پیشگیری و درمان اعتیاد» در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه در بخش مرزی درح شهرستان سربیشه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، فائزه موهبتی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از راه‌های پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر و جلوگیری از اعتیاد جوانان و نوجوانان، آگاه شدن اقشار جامعه از مضرات آن، زمینه‌های اعتیاد و نقش هر یک از آنها در جلوگیری از اعتیاد است.
وی با بیان اینکه در راستای طرح اجتماع محور سلامت، برنامه جامع «پیشگیری و درمان اعتیاد» در گام اول در منطقه درح شهرستان سربیشه عملیاتی شده است، افزود: کارگاه های آموزشی در ده روستای علی هدیه، شورکه، دربلوند، گلوباغ، لانو، مشوکی، نوده علیا، تجشک، درخت توت و ازبک درح در شهرستان سربیشه فعالیت خود را آغاز کرده است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: معرفی انواع مواد مخدر، آشنایی با معضلات و مضرات آن، شناخت آسیب های جسمی و روانی مصرف مواد، برپایی نمایشگاه عکس، برگزاری کارگاه های مهارت‌های زندگی و استحکام خانواده و آموزش امداد و کمک های اولیه از برنامه های اجرایی در این طرح است.
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح از مرداد ماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد، گفت: در صورت تمایل جوانان منطقه اجرای طرح در مراحل بعدی نیز ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/۱۲۷