رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:

برنج و گوشت قرمز «تنظیم بازاری» گران نمی شود

جعفری گفت: قیمت برنج و گوشت قرمز «تنظیم بازاری» تغییری نخواهد کرد و این اقلام گران نمی شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، روز گذشته خبری با عنوان “برنج و گوشت قرمز در استان خراسان جنوبی گران نمی‌شود” از قول رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، در برخی از رسانه های خراسان جنوبی اعم از خبرگزاری ها و روزنامه ها منتشر شد.

اما مهدی جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، این خبر را اصلاح کرد و گفت که خبرنگار مصاحبه کننده؛ برداشت درستی نداشته و تیتر متناقضی درج شده است.

وی در خصوص شایعات افزایش قیمت برنج و گوشت قرمز، تصریح کرد: قیمت برنج و گوشت قرمز تنظیم بازاری تغییری نخواهد کرد و این اقلام فعلا گران نمی شود. البته این موضوع فقط در خصوص نوع تنظیم بازاری این اقلام است و شامل کالای غیر تنظیم بازاری نمی شود.

جعفری گفت: در خصوص گوشت قرمز گرم، هنوز هیچ افزایش قیمتی تعیین نشده و در حالی که تولیدکننده قصد افزایش قیمت دارد؛ اما میزان عرضه و تقاضا، تعیین کننده قیمت خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، اظهارکرد: پس از اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، افزایش قیمت فقط بر روی ۴ قلم کالا شامل «مرغ، تخم مرغ، روغن و لبنیات» اعمال شده است و مابقی مایحتاج مردم مشمول هیچ افزایش قیمتی نخواهد شد.

جعفری افزود: ۹۷۶ تن برنج تنظیم بازار شامل برنج هندی، پاکستانی و تایلندی تامین شده و کم کم به بازار استان تزریق خواهد شد.

وی بیان کرد: قیمت برنج هندی کیسه ای ۱۸۵ هزار تومان، برنج پاکستانی ۲۰۵ هزار تومان و برنج تایلندی هم کیسه ای ۱۲۵ هزار تومان است.

جعفری یادآور شد: همچنین ۶۸ تن گوشت قرمز تنظیم بازاری نیز تامین شده که قرار است بزودی توزیع شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهارکرد: در بحث روغن نیز؛ برای جلوگیری از دو نرخی شدن قیمت و جلوگیری از صف و ایجاد نارضایتی مردم، روغن موجود در کارخانجات و…، علی رغم درج قیمت قدیم با قیمت جدید به فروش می رسد.

 

انتهای پیام/۷