مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی:

برندسازی شتر در خراسان‌جنوبی مغفول واقع شده است

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی گفت: موضوع برندسازی شتر مسئله‌ای است که در استان مغفول واقع شده و اکنون که شاهد هستیم بحث هاب شتر در خراسان جنوبی آقرار است فعال شود امیدواریم این ظرفیت عظیم در کشور به الگویی تبدیل شود و منشا خیر برای استان باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد اصغرزاده مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در همایش ملی روز دامپزشکی، اظهار کرد: تامین امنیت غذایی وظیفه اصلی دامپزشکی است و امسال نیز شعار سازمان دامپزشکی کشور با عنوان “امنیت غذایی و رونق تولید” نام‌گذاری شده که رسیدگی به این دو موضوع بر عهده سازمان دامپزشکی است.
وی افزود: باید عملکرد دامپزشکی در سلامت غذایی افزایش پیدا کند چرا که این عملکرد می‌تواند باعث افزایش ۲۵ درصدی تولید شده و دامپزشکی در این راستا در کشور نقش مهمی بر عهده دارد.
مدیر کل دامپزشکی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نیمی از بیماری‌هایی که انسان به آن دچار می‌شود جزو بیماری‌های مشترک است، بیان کرد: خراسان‌جنوبی از حیث کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام وضعیت مناسبی دارد و تمام دغدغه همکاران ما در سازمان دامپزشکی خدمت به مردم و تولیدکنندگان است.
اصغرزاده با بیان اینکه گاهی اوقات همکاران ما درگیر بیماری های مشترک می‌شوند، عنوان کرد: تلاش همکاران ما برای این است که مردم درگیر بیماری های مشترک نشوند .
وی اظهار کرد: کم و کاستی‌های زیادی در حوزه دامپزشکی وجود دارد اما تلاش داریم میشود با توان و ظرفیت‌هایی که وجود دارد کاستی ها را کاهش دهیم.
مدیر کل دامپزشکی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: نیروهای توانمند، جوان و با اعتقاد در دامپزشکی استان فعالیت دارند که برای سلامت مردم تلاش‌های شبانه‌روزی دارند.
اصغرزاده افزود: موضوع برندسازی شتر مسئله‌ای است که در استان مغفول واقع شده و اکنون که شاهد هستیم بحث هاب شتر در خراسان‌جنوبی قرار است فعال شود امیدواریم این ظرفیت عظیم در کشور به الگویی تبدیل شود و منشا خیر برای استان باشد.
نظر افضلی نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس نیز در این همایش، گفت: سازمان دامپزشکی سال سختی را با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور طی کرد اما توانست با اقدامات خوب و به موقع این بیماری را ساماندهی و کنترل کند.
وی افزود: انتفال ارز طی سال اخیر دچار مشکل شد و این مسئله باعث شد واردات واکسن‌ها نیز با مشکل مواجه شود اما خوشبختانه کنترل شد و در مجموع سال سختی در حوزه کشوری به خصوص دامپزشکی پشت سر گذاشتیم.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد هاب پرورش شتر در استان و واردات دام، گفت: تمام کارها در این خصوص بر عهده دامپزشکی است و باید تلاش شود شاهد هیچ مشکلی در این خصوص در استان نباشیم.
افضلی عنوان کرد: در حال رد کردن گردنه فشار تحریم در کشور هستیم و باید همه با هم به کوری چشم آمریکا برای عبور از مشکلات تلاش کنیم.
انتهای پیام/۱۲۷