بروز اختلال در تلگرام/ وزارت ارتباطات: مشکل داخلی نیست

در پی بروز اختلال چندین ساعته در شبکه پیام رسان تلگرام، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که این اختلال از سوی این وزارتخانه نبوده و مربوط به نرم افزار این شبکه خارجی است.

به گزارش خاورستان به نقل از مهر، دسترسی کاربران ایرانی به شبکه پیام رسان تلگرام از شب گذشته تاکنون با اختلالاتی همراه است و از صبح امروز نیز با شدت گرفتن این اختلالات، دسترسی به این شبکه اجتماعی برای اغلب کاربران ایرانی ناممکن شده است.
محمدرضا فرنقی زاد مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با مهر، با تایید اختلال ایجاد شده در این شبکه پیام رسان موبایلی، اظهار داشت: این اختلال از جانب ایران نبوده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نقشی در عدم دسترسی به این شبکه اجتماعی ندارد.
وی گفت: پیگیری ها نشان می دهد که نرم افزار شبکه اجتماعی تلگرام با اختلال همراه شده است و این موضوع مربوط به کاربران ایرانی نیست.
به گزارش مهر، به نظر می رسد علاوه بر کاربران ایرانی، امکان دسترسی به تلگرام برای کاربران برخی کشورهای دیگر نیز وجود ندارد. در توئیتی که در صفحه رسمی پیام رسان تلگرام منتشر شده است عدم دسترسی به این نرم افزار و اختلال ایجاد شده برای کاربران مناظق خاورمیانه، شمال افریقا و اروپا تایید شده است. این پیام رسان اعلام کرده که درصدد رفع مشکل به وجود آمده است.
براساس اعلام وزارت ارتباطات، بالغ بر ۲۰ میلیون نفر در ایران، کاربر شبکه پیام رسان موبایلی تلگرام هستند.