استاندار خراسان جنوبی:

بروکراسی اداری، سرمایه گذاران را آزار می دهد

ملانوری گفت: بروکراسی اداری، سرمایه گذاران را آزار می دهد و در برخی موارد مانعی در مسیر انجام کارهاست.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی عصر امروز در شورای اداری استان که با حضور دادستان دیوان محاسبات کشور برگزار شد، اظهار کرد: مبنای کار ما در ستاد توسعه خاوران، حذف این بروکراسی ها و موانع از مسیر تولید و سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
استاندار خراسان جنوبی افزود: هدف از تشکیل ستاد توسعه خاوران اسن است که شرایط را برای حضور سرمایه گذاران و تسهیل مسیر سرمایه گذاری فراهم کنیم.
وی ادامه داد: گزارش اقدامات قرارگاه پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از عملکرد دستگاه های اجرایی طی همین مدت، نشان می دهد که این اتفاق به خوبی رقم خورده است.
ملانوری با تأکید بر این که خراسان جنوبی، استانی سرشار از ذخایر و منابع بنام است، گفت: بخش عمده ای از این ظرفیت ها به دلیل مشق های نانوشته مدیران، ناشناخته مانده و به درستی معرفی نشده است.
استاندار خراسان جنبوی خاطرنشان کرد: ما در ستاد توسعه خاوران به دنبال هم افزایی بین دستگاه ها در راستای معرفی هرچه بیشتر و بهتر خراسان جنوبی به داخل و خارج کشور هستیم.
وی با تشریح اقدامات ستاد توسعه طی این مدت، عنوان کرد: در حال حاضر ۴۰ مجوز بی نام سرمایه گذاری، آماده تحویل به متقاضیان است که نشان می دهد، ستاد توسعه به خوبی توانسته روند دریافت استعلامات را کوتاه کند و بر آن بروکراسی اداری فائق آید.
ملانوری افزود: در قالب کمیته های ذیل ستاد، بیش از ۱۰۰ طرح سرمایه گذاری نیز بر مبنای ظرفیت های استان شناسایی شده است.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه تأکید کرد: با ادامه فعالیت های ستاد توسعه، خراسان جنوبی به زودی به عنوان استانی برخوردار، معین و پشتیبان مناطق بیشماری خواهد شد.
وی گفت: این ستاد، در مسیر تحقق شعار سال و سیاست های اقتصاد مقاومتی حرکت می کند و به دنبال توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار است.
ملانوری ضمن تشکر از تلاش های مدیران استان و تلاش هایی که در زمینه توسعه راه ها، راه آهن، امکانات بهداشتی، آموزشی و … صورت گرفته، افزود: ما در ستاد توسعه خاوران به دنبال توسعه تفکر توسعه ای هستیم تا با تغییر نگاه، بیدارتر در صحنه اجرا حاضر شویم و با کمک مردم، پیشرفت استان را رقم بزنیم.
به گفته وی؛ دغدغه رهبری و موضوع مردمی کردن اقتصاد، به معنای واقعی در ستاد توسعه خاوران رقم خورده است.
استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات استان در راستای مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۷ ماه است که این بیماری دنیا را متأثر ساخته و تبعات زیادی را برای کشور و از جمله خراسان جنوبی به همراه داشته است.
ملانوری خاطرنشان کرد: علیرغم پهناوری خراسان جنوبی، همسایگی با استان های در معرض خطر و هم مرزی با افغانستان، خوشبختانه به جهت تلاش دستگاه های اجرایی و همراهی مردم، در حال حاضر وضعیت مطلوبی داریم.
وی در ابتدای صحبت هایش با اشاره به این که این نخستین شورای اداری بعد از انتخابات است، تصریح کرد: کسب نخستین رتبه مشارکت در انتخابات با ۷۴٫۳ درصد ، نشان دهنده هوشیاری، بصیرت و در صحنه بودن مردم می باشد.
استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: به لطف هوشیاری و همراهی مجریان انتخابات، هیئت های نظارت، مردم و … انتخابی امن و سالم بدون حاشیه امنیتی و هیچ شائبه ای برگزار کردیم که به عنوان یک افتخار در تاریخ استان، ثبت شده است.
گفتنی است؛ در پایان این جلسه، مراسم تکریم و معارفه مدیران کل قدیم و جدید دیوان محاسبات خراسان جنوبی برگزار و بدین ترتیب از تلاش های «محمد حسین فتح آبادی» تقدیر و «بهرام جمالی» به عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان معرفی شد.
انتهای پیام/۱۰