برپایی ۲۴ سیاه چادر عشایری برای استقبال از مسافران نوروزی در خراسان جنوبی

سرپرست اداره کل امور عشایر استان گفت: در ورودی ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی ۱۹ سیاه چادر عشایری برای استقبال از مسافران نوروزی برپا شده است.

محمد ابراهیم ابراهیمی در گفتگو با خاورستان با اشاره به اینکه عشایر این استان با راه‌اندازی سیاه‌چادر از مسافران نوروزی استقبال و فرهنگ استان را ترویج می‌کنند، اظهار کرد: در ورودی ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی ۲۴ سیاه چادر عشایری برای استقبال از مسافران نوروزی برپا شده است.

سرپرست اداره کل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: این سیاه چادر‌ها در داخل، ورودی، ۳۰ و ۶۰ کیلومتری ۱۰ شهرستان و با توجه به موقعیت عبور، نحوه استقبال و اقامت مسافران از شهرستان‌ها برپا شده‌اند.

وی با تاکید براینکه برپایی سیاه چادر‌ها در حفظ اصالت فرهنگی عشایر و همچنین آشنا کردن مردم و جوانان با آداب و سنن عشایری از جمله نوع پوشش و سبک زندگی عشایر استان بسیار موثر است، افزود: در این سیاه چادرها، مسافران نوروزی ضمن استراحت موقت، می‌توانند از تولیدات عشایر استان که در کنار سیاه چادر‌ها عرضه می‌شود، دیدن و خریداری کنند.

ابراهیمی بیان کرد: سیاه چادرها می‌تواند محل درآمد مناسبی برای عشایر باشد و همچنین می‌تواند تولیدات عشایری را بدون واسطه به دست مردم رسانده و مردم را با کیفیت بالای فرآورده‌های دامی، گیاهان دارویی و صنایع دستی عشایری آشنا و بهره‌مند کند.

سرپرست اداره کل امور عشایر استان گفت: در طول ایام نوروز ادارات امور عشایر در شهرستان‌ها آمادگی و تجهیز کامل در راستای هر نوع خدمات‌رسانی به مسافران و عشایر را دارند.

انتهای پیام/۱۰