همزمان با سراسركشور صورت گرفت

برگزاري جشن شكوه مادري در خراسان جنوبي

همزمان با سراسر كشور جشن شكوه مادري در خراسان جنوبي برگزار شد و از 7 بانوي برگزيده استان تجليل شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مراسم گراميداشت ميلاد حضرت زهرا سلام الله عليها و طرح شكوه مادري شب گذشته در آستان مقدس امامزادگان باقريه بيرجند برگزارشد.

اين مراسم با همت كانون بانوان و خانواده خدمت رضوي و اداه كل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي برگزار شد.

فاطمه شاد مسئول کانون بانوان و خانواده خدمت رضوی در خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، از برگزاري مراسم شكوه مادري در بيرجند خبرداد و گفت: اين مراسم در شب ميلاد حضرت زهرا سلام الله عليها در محل امامزادگان باقريه برگزار شد.

وي خاطرنشان كرد: طرح شكوه مادري از ظرف اموربانوان آستان قدس رضوی با هدف تکریم مقام والای مادر، ترویج موضوع فرزندآوری و معرفی مادران الگو در خراسان جنوبي همزمان با سراسر كشور برگزار شد.

مسئول کانون بانوان و خانواده خدمت رضوی در خراسان جنوبی افزود: براي برگزاري اين طرح به مدت ۱۰ روز از طرف كانون بانوان و خانواده خدمت رضوي اطلاع رساني شد و ۹۷۰ خانم از خراسان جنوبي در اين طرح شركت كردند.

شاد بيان كرد: طي اين طرح از مادران زير ۴۰ سال كه داراي سه فرزند با شاخصه هاي فرهنگي، تحصيلات؛ شغل، داشتن فرزندان بيشتر و فعال ثبت نام انجام شد و طي ارزيابي هايي كه آستان قدس در مشهد انجام داد ۷ مادر از خراسان جنوبي برگزيده شدند.

وي ادامه داد: از تعداد مادران برگزيده در خراسان جنوبي دو مادر از بشرويه و قاين و پنج مادر از بيرجند بودند.

مسئول کانون بانوان و خانواده خدمت رضوی در خراسان جنوبی هدف از طراحی و اجرای این رویداد ملی را شناسایی و تجلیل از مادرانی عنوان کرد که در کنار مشغولیت‌های اجتماعی، خانوادگی، تحصیلی و شغلی با فائق آمدن بر موانع اقتصادی و اجتماعی، مادری را به عنوان جهاد امروز خود برگزیده‌اند و در جلوگیری از بحران پیری جمعیت کشور نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی گفت: در کل کشور بیش از هفت هزار مادر در طرح شکوه مادری شرکت کردند.

شاد يادآورشد: اين جشن با همكاري و همياري آستان مقدس امامزادگان باقريه و اداره كل اوقاف انجام شد و به مادران برگزيده از طرف تولیت آستان قدس رضوی يك لوح كه حاوي حواله يك ميليون توماني بود تقديم شد.

وي افزود: هم چنين به ۲۰ نفر از افرادي كه داراي نام فاطمه و زهرا بودند به قيد قرعه بن كارت خريد اهدا شد.

انتهاي پيام/ ۵