رئیس دانشگاه پیام‌نور خراسان جنوبی خبر داد

برگزاری آزمون فراگیر کارشناسی‌ارشد دانشگاه پیام‌نور/ تعداد داوطلبان خراسان جنوبی ۵۰ درصد افزایش داشت

زنگوئی‌زاده گفت: آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی‌ارشد دانشگاه پیام‌نور با افزایش 50 درصدی تعداد داوطلبان خراسان جنوبی، برگزار شد.

ابراهیم زنگوئی‌زاده رئیس دانشگاه پیام‌نور خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: نوبت بیست‌ویکم آزمون فراگیر کارشناسی‌ارشد دانشگاه پیام‌نور در استان خراسان جنوبی، جمعه ۱۷ بمهن‌ماه در دانشگاه‌های پیام‌نور مراکز بیرجند، فردوس و قاین برگزار شد.
وی افزود: این آزمون با رقابت ۸۷ هزار و ۳۰۸ نفر در سطح کشور و یک‌هزار و سه نفر داوطلب در استان خراسان جنوبی برگزار شد که نسبت به سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی داشته است.
رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی ادامه داد: از تعداد ۱۰۰۳ داوطلب استان، تعداد ۵۳۳ داوطلب خانم و ۴۷۰ داوطلب آقا هستند که در آزمون رشته‌های مختلف با هم به رقابت پرداختند و تعداد ۳۵۵ نفر در ۹ رشته و ۱۶ گرایش با دو شیوه آموزشی پژوهشی و الکترونیکی در مراکز و واحدهای دانشگاه پیام‌نور استان پذیرفته خواهند شد.
زنگوئی‌زاده گفت: فرایند آزمون از ساعت ۸ صبح آغاز و داوطلبان از ساعت ۹ صبح پاسخگویی به سوالات را شروع کردند. نتایج نهایی این آزمون در اواسط اسفندماه سال‌جاری از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org اعلام خواهد شد و افراد قبول شده می‌توانند از سال آینده در دانشگاه‌های پیام نور پذیرفته شده، مشغول به تحصیل شوند.
انتهای پیام/۱۳۳/ ۱۴/ ۴