معاون فرهنگی دانشگاه بیرجند اعلام کرد

برگزاری اجلاسیه اساتید و دانشجویان خراسان جنوبی ۲۱ مهرماه/ ۳ هزار و ۵۰۰ بسیجی برای رزمایش سپاه محمد رسوال الله (ص) اعزام شدند

معاون فرهنگی دانشگاه بیرجند گفت: اجلاسیه اساتید و دانشجویان خراسان جنوبی 21 مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نشست ارائه گزارش عوامل اجرایی کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در محل ستاد کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، سردار قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی و عوامل اجرایی کنگره شهدا برگزار شد.
محمدقادر قادری معاون فرهنگی دانشگاه بیرجند در این نشست، اظهار کرد: دانشگاه‌های خراسان جنوبی با توجه به محدودیت‌هایی که داشتند تلاش کردند به بهترین نحو برنامه‌های کنگره ملی دو هزار شهید دنبال و اجرا شود.
وی با بیان اینکه اجلاسیه اساتید و دانشجویان خراسان جنوبی ۲۱ مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد، افزود: اجلاسیه اساتید و دانشجویان با حضور وزیر علوم و فناوری و نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی دانشگاه بیرجند تصریح کرد: برگزاری نشست‌های بصیرتی، نصب تبلیغات، برگزاری ۶ یادواره شهدای دانشجویی در سطح استان، چاپ کتاب دانشجوی شهید محمدهادی نوربخش، درج تبلیغات کنگره شهدا و چاپ عکس انجام شده است.
بلالی مسئول کمیته زیرساخت کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی نیز در این نشست، اظهار کرد: به شهرستان‌های خراسان جنوبی به جز بیرجند ۲ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای المان‌های ایثار و شهادت داده شده است.
وی با بیان اینکه المان ایثار و شهادت بیرجند در حال اجرا است و تلاش می‌شود این تقاطع تا قبل از اجلاسیه نهایی آماده شود، افزود: در شهرستان نهبندان ۲ میدان، در قاین یک میدان و در بشرویه یک میدان در حال ساخت و در سربیشه نیز میدان قبلی در حال بازسازی است.
مسئول کمیته زیرساخت کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی با بیان اینکه از دیگر برنامه‌های این کمیته بازسازی قبور قطعه یک گلزار شهدای بیرجند است، گفت: تعداد ۱۶۰ قبر شهید با وسعت یک هزار و ۴۰۰ مترمربع زیربنا به بسیج سازندگی محول شده است.
حسین رجبی مشاور استاندار خراسان جنوبی نیز در این نشست، اظهار کرد: در حوزه فرهنگی و تبلیغات محیطی اقدامات ویژه انجام شده و به دستور استاندار ۲ معاونت درگیر کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی هستند.
وی با بیان اینکه معاونت‌های استاندار خراسان جنوبی کارگروه‌های مربوط به کمیته کنگره ملی دو هزار شهید استان را به صورت فعال مدیریت و رصد می‌کنند، افزود: برگزاری ۲ اجلاسیه ویژه بانوان و امور ایثارگران به عهده استانداری گذاشته شده است
مشاور استاندار خراسان جنوبی گفت: مبلغ ۲ میلیارد ریال به عنوان قرض الحسنه از طرف استانداری در اختیار کنگره ملی شهدا قرار گرفته است.
سرهنگ محمود پارسافر معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی خراسان جنوبی نیز در این نشست اظهار کرد: اجلاسیه شهدای نیروهای مسلح ۲۴ مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه یک هزار شهید در حوزه نیروهای مسلح در خراسان جنوبی وجود دارد، افزود: ۱۵۸ شهید از شهدای نیروی انتظامی هستند.
معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: از امکانات سه سازمان، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی برای برگزاری این اجلاسیه استفاده خواهد شد.
پارسافر با اشاره به اینکه فرمانده نیروی انتظامی کشور سخنران ویژه این مراسم خواهد بود، گفت: از حضور مداحان کشوری و مجریان توانمند جهت برگزاری هرچه بهتر این مراسم استفاده خواهیم کرد.
مهدی هنری، رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی نیز در این نشست، اظهار کرد: تا کنون ۳۶۰ گروه جهادی در قالب ۳ هزار و ۵۰۰ نفر بسیجی برای رزمایش سپاه محمد رسوال الله (ص) اعزام شدند.
وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال ۹ هزار قطعه مرغ در سطح استان توزیع و ۲۰ هزار قطعه مرغ در آینده توزیع خواهد شد، افزود: در بحث بسیج کارگری شیفت ایثار در واحدهای تولیدی نیز انجام شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲