روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش بیرجند خبر داد:

برگزاری اولین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی

اولین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی به صورت مستقل در سال 97 در سالن کنفرانس مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش خاورستان، اولین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی به صورت مستقل در سال ۹۷ با حضور حدادی معاون سیاسی- امنیتی فرماندار شهرستان بیرجند به عنوان رئیس جلسه، محمدرضا ضیائی مدیر آموزش و پرورش و دبیر شورای پشتیبانی، جعفری معاون پرورشی اداره کل، احمد نژاد رئیس اداره آموزش سوادآموزی اداره کل، زنگویی رئیس اداره سنجش سوادآموزی اداره کل و نمایندگانی از ادارات عضو در سالن کنفرانس مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد.
ضیائی مدیر آموزش و پرورش در ابتدای جلسه ضمن تشکر از نمایندگان حاضر ادارات عضو شورا و تقدیر از اداراتی که در سال گذشته با این اداره همکاری داشته اند، به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات سوادآموزی انجام شده در سال گذشته پرداخت.
در ادامه حسینی رئیس اداره سوادآموزی مدیریت ضمن تقدیر از پشتیبانی مدیر آموزش و پرورش و همکاران سوادآموزی اداره کل از فعالیتهای این اداره، به نکاتی در رابطه با دوره ها(سوادآموزی، تحکیم و انتقال)، شیوه های آموزش (کلاسی، گروهی، فردبه فرد و متفرقه)، سهمیه ابلاغی برای سال جدید و زمان شروع کلاس گذاری برای اطلاع و شناخت بیشتر حاضرین محترم اشاره کرد.
احمدنژاد رییس اداره آموزش سوادآموزی اداره کل نیز با بیان اینکه شهرستان بیرجند باسوادترین شهرستان استان می باشد، گفت: دولت مکلف است برای کسانی که از آموزش رسمی جامانده اند امکانات آموزشی فراهم کند.
وی همچنین با اشاره به اقدامات موثری که در رابطه با آموزش، حرفه آموزی و توانمند سازی افراد بیسواد انجام می‌گیرد بر توسعه مراکز یاددهی- یاگیری محلی غیر دولتی در شهرستان تاکید کرد.
جعفری سرپرست معاونت سوادآموزی اداره کل نیز در این جلسه از تلاش همکاران اداره سوادآموزی بیرجند در سال گذشته تقدیرکرد.
احترامی معاون آموزش ابتدایی مدیریت با بیان اینکه وجود یک فرد بیسواد در جامعه نه برای شهرستان که برای کل کشور پسندیده نیست، بر تلاش و عزم راسخ همه دستگاه‌های اجرایی برای کاهش شاخص بیسوادی تاکید کرد.
در پایان حدادی معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان ضمن تاکید بر تلاش همه دستگاه‌های ذیربط در رابطه با کاهش بیسوادی به جمعبندی مطالب ارائه شده در این جلسه پرداختند.
انتهای پیام/ ۱۳۵