مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبر داد

برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت در ۶۱۶ کانون فرهنگی مساجد خراسان جنوبی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: یکی از بستر های خوب برای پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان کانون های فرهنگی مساجد است که با برنامه های متنوعی در 616 کانون استان شامل 237 کانون شهری و 379 کانون روستایی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد محبی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی مساجد شهرستان بیرجند در محل مسجد امام جعفرصادق(ع) اظهار کرد: یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها بعد از تعطیلی مدارس در خصوص اوقات فراغت فرزندان است.
وی افزود: یکی از بستر های خوب برای پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان کانون های فرهنگی مساجد است که با برنامه های متنوعی در ۶۱۶ کانون استان شامل ۲۳۷ کانون شهری و ۳۷۹ کانون روستایی برگزار می‌شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از خصوصیت های برنامه های کانون مساجد این است که عمق برنامه ها را به دورترین مناطق روستایی و عشایری نیز بسط و گسترش داده‌ایم.
محبی با بیان اینکه جمعیت تحت پوششی برای اوقات فراغت بالغ بر ۲۲ هزار نفر است، افزود: یکی از بهترین اتفاقاتی که در سال ۹۶ آغاز شده طرح کسب و کار در جوار مساجد است که امسال نیز مکمل آن انجام خواهد شد و به شدت حمایت خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در آستانه بزرگترین رویداد فرهنگی، کنگره ملی ۲ هزار شهید استان خراسان جنوبی هستیم، با تمام امکانات برای این رویداد بزرگ آمادگی خود را اعلام می‌کنیم، کانون های فرهنگی مساجد هر طرح و برنامه ای که دارند حمایت مادی و معنوی از آن‌ها صورت خواهد گرفت.
حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم سبزه‌کار مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد خراسان جنوبی نیز در این مراسم با اشاره به آیات “ان مع العسرا یسرا” و “فاذا فرغت فانصب” اظهار کرد: خداوند به پیامبر(ص) فرمود: پس از هر سختی، آسانی است و انسان هر وقت از کار مهمی آزاد شدپف به دنبال کار دیگری باشد که جلب رضایت خداوند در آن است.
وی با بیان اینکه اسلام برای عمر و وقت انسان سفارشات زیادی کرده است، افزود: محور معارف قران رشد است و خانواده ها به مساجد اعتماد کرده و فرزندان خود را برای پر کردن اوقات فراغت به کانون‌های مساجد می‌فرستند و این مساجد را غنی سازی خواهد کرد.
مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد خراسان جنوبی با اشاره به سخن امام علی(ع) که فرمودند”برای مؤمن سه ساعت است. ساعتی که خداوند را بخوانیم، ساعتی برای امرار معاش و ساعتی برای لذت‌های حلال” تصریح کرد: دین اسلام با تنبلی سازگاری ندارد و انسان باید برای اوقات فراغت خود برنامه ریزی داشته باشد.

سبزه‌کار بیان کرد: خداوند توفیق خدمتگزاری در مساجد را به ما عنایت کند و مانند سال گذشته که ۳۹۷ پایگاه اوقات فراغت تحت عنوان آسمانی‌ها برگزار شد، امسال نیز آن را داشته باشیم.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۱/ ۴