معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی خبر داد

برگزاری بیش از ۲۸۰۰ برنامه توسط سپاه در هفته دفاع مقدس/ عملیات والفجر۳ بازسازی می‌شود

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی گفت: 39 سرفصل در برنامه‌های ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سپاه با بیش از 2800 برنامه در رده‌های مختلف سپاه در طول هفته دفاع مقدس اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمیدرضا برات‌زاده معاون هماهنگ‌کننده و مسئول ستاد هفته دفاع مقدس سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری گفت: هفته دفاع مقدس هفته بیان پایمردی‌ها و دلاورمردی‌ها در راه دفاع از انقلاب اسلامی و میهن است.
وی افزود: دوران دفاع مقدس درخشان‌ترین دوران انقلاب اسلامی است.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی اظهار کرد: علت ایستادگی در برابر قلدرهای عالم در دوران دفاع مقدس، توکل، اعتماد و حسن‌ظن به خداوند و اعتماد به توانمندی‌های درونی بود.
برات‌زاده با بیان این‌که ولایتمداری در دوران دفاع مقدس در اوج بود افزود: آن‌چه در دفاع مقدس به‌وجود آمد، ریشه در محرم و عاشورا داشت و رزمندگان درس‌های عاشورا را ادا کردند.
وی اضافه کرد: امروز نیز اگر می‌خواهیم همان عزت و سربلندی تداوم داشته باشد، باید بر توان داخلی تکیه کنیم و ولایتمدار باشیم که در این صورت بر توطئه‌های دشمنان در هر سطحی پیروز خواهیم شد.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی گفت: امسال هفته دفاع مقدس با شعار محوری ما پیروزیم آغاز می‌شود و برخی اقدامات قبل از شروع هفته دفاع مقدس انجام می‌شود.
برات‌زاده افزود: بیان دستاوردها و تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس توسط فرماندهان در رده‌های بسیج و سپاه در نمازجمعه ۲۹ شهریورماه انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: ۳۰ شهریورماه نیروهای مسلح مستقر در شهرستان‌ها با امام جمعه مرکز شهرستان دیدار می‌کنند.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی گفت: ۳۱ شهریورماه رژه یگان‌های نمونه نیروهای مسلح فقط در مرکز استان برگزار می‌شود و در مراکز شهرستان‌ها صبحگاه مشترک برگزار می‌شود.
برات‌زاده با بیان این‌که امسال مسئولیت برگزاری رژه بر عهده سپاه پاسداران در خراسان جنوبی است افزود: محل برگزاری رژه از میدان نماز (آدینه) در بلوار پیامبراعظم(ص) به سمت بلوار شهدای عبادی است.
وی تصریح کرد: ۳۹ سرفصل در برنامه‌های ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سپاه با بیش از ۲۸۰۰ برنامه در رده‌های مختلف سپاه در طول هفته دفاع مقدس اجرایی می‌شود.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی گفت: برگزاری صبحگاه‌های مشترک نیروهای مسلح در شهرستان‌ها، تداوم گشت‌های رضویون، برگزاری ایست و بازرسی و فراخوانی گردان‌های سازماندهی شده بسیج از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.
برات‌زاده افزود: در روز ۱ مهر، زنگ ایثار و مقاومت نواخته و از اولیای ایثارگر در صبحگاه مشترک مدارس تجلیل می‌شود.
وی اظهار کرد: مراسم تجلیل از سربازان نمونه رده‌های سپاه در سطح استان و اعزام راویان به مدارس و خوابگاه‌های دانش‌آموزی مدارس و بیان خاطرات دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی گفت: نمایشگاه رزمی فرهنگی گام‌های استوار و بازسازی عملیات والفجر۳ بعدازظهر ۱ مهر در منطقه عمومی بیدخت افتتاح می‌شود و یک هفته ادامه دارد که شامل ۲۰ غرفه سپاه که ۱۲ غرفه برای بسیج سازندگی است، ۳ غرفه برای ارتش و ۳ غرفه برای نیروی انتظامی است.
برات‌زاده افزود: بازسازی عملیات والفجر۳ هر شب اجرا می‌شود.
وی با بیان این‌که پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شامل ۸۲ کارگاه به صورت همزمان در ۲ مهر افتتاح می‌شود گفت: برای این پروژه‌ها ۹۸۰ میلیون تومان از محل اعتبارات بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی هزینه شده است.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی با بیان این‌که ۸۲ کارگاه در قالب ۱۵ عنوان است افزود: در روستای علی‌آباد ۱۶ طرح افتتاح می‌شود که شامل ۱۰ کارگاه حوله‌بافی و چرم‌دوزی، ۴ دستگاه گوهرتراشی و ۲ کارگاه گلیم‌بافی است.
برات‌زاده با بیان این‌که افتتاح پایگاه‌های مقاومت در رده‌های بسیج از دیگر برنامه‌ها است اظهار کرد: طرح‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی به صورت متمرکز و با حضور مهمان کشوری افتتاح می‌شود.
وی گفت: اعزام گروه‌های جهادی و گروه‌های پزشکی به مناطق محروم و کم‌برخوردار از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در خراسان جنوبی است که ۲۲ گروه در قالب ۲۸۵ نفر شامل ۱۸۰ نفر برادر و ۱۰۵ نفر خواهر اعزام می‌شوند.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی اظهار کرد: نشست‌های روشنگری و یادواره شهدا در استان سوم مهرماه با اولویت شهدای سادات و شهدای عشایر برگزار می‌شود.
برات‌زاده افزود: چهارم مهرماه مسئولان و اعضای جوان حلقه‌های صالحین با خانواده شهدا دیدار می‌کنند و عطرافشانی مزار شهدا نیز انجام می‌شود.
وی اظهار کرد: صبح جمعه ۵ مهر پیاده‌روی خانوادگی با محوریت حلقه‌های صالحین در بیرجند به سمت بند دره برگزار می‌شود.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی گفت: پیش از نمازجمعه میقات‌الصالحین با حضور حلقه‌های صالحین و همچنین حضور سازمان‌یافته بسیحیان در نمازجمعه انجام می‌شود.
برات‌زاده با بیان این‌که شهید محمودی تنها شهید زن استان خراسان جنوبی در دوران دفاع مقدس است افزود: ۶ مهر همایش نقش زنان در دوران دفاع مقدس با عنوان لشکر فرشتگان در تمام شهرستان‌ها برگزار می‌شود که در بیرجند ساعت ۸ صبح در محل حسینیه جماران برگزار خواهد شد.
وی اظهار کرد: همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت و تجلیل از فرماندهان دوران دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با همکاری نیروهای مسلح ۷ مهر برگزار می‌شود.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی تصریح کرد: برنامه میزخدمت که تاکنون برگزار و مشکلات زیادی از مردم حل شده، در هفته دفاع مقدس نیز برگزار می‌شود.
برات‌زاده افزود: اجرای طرح همگام با کشاور توسط بسیج مهندسین کشاورزی و اجرای شیفت ایثار در کارخانه‌ها از دیگر برنامه‌ها است.
وی اظهار کرد: طرح یک کاسب یک دانش‌آموز جهت تهیه اقلام آموزشی دانش‌آموزان بی‌بضاعت در استان انجام شده که در روز اول هفته تحویل اقلام انجام خواهد شد.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی گفت: برگزاری مسابقات ورزشی، مسابقات فرهنگی، نمایشگاه‌های اقتصادمقاومتی، نمایشگاه‌های تصاویر دوران دفاع مقدس و دستاوردهای دفاع مقدس، مسابقات کتابخوانی، تهیه نشریه‌دیواری با موضوع دفاع مقدس و نمایشگاه المان با موضوع دفاع مقدس از دیگر برنامه‌ها است.
برات‌زاده اظهار کرد: سردار محمدحسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین سخنران مراسم رژه ۳۱ شهریور در بیرجند خواهد بود.
انتهای پیام/۴