فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی خبر داد

برگزاری بیش از ۴۲۰ یادواره شهدا در خراسان جنوبی/ ۹۲ کتاب پیرامون زندگی شهدا تهیه شده است

فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: تاکنون 429 یادواره شهدا در شهرها و روستاهای خراسان جنوبی برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی صبح امروز در نشست ارائه گزارش عوامل اجرایی کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی، اظهار کرد: باید عمل شهدای گرانقدر ترویج داده شود و جهاد ما نیز همین ترویج فرهنگ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه همه توان و تاکید ما بر این است که حداقل یک سال فضای خراسان جنوبی به آموزه های شهیدان و دفاع مقدس مزین شود، افزود: مدارس، حوزه های علمیه و هیئت های مذهبی همه برای برپایی یادواره های شهدا اعلام آمادگی کردند.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۴۲۹ یادواره که محل و افراد آن تکراری نبودند در شهرها و روستاها برگزار شدند، گفت: اعضای دبیرخانه ها نیز در بیشتر این یادواره ها حضور داشته اند.
قاسمی با بیان اینکه خدمات رسانی به نام هر شهید مورد تاکید و برنامه ریزی است، خاطرنشان کرد: طی ۳ ماه گذشته گروه های هنری و جشنواره های سرود برای ترویج فرهنگ شهادت ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه تمامی مسابقات ورزشی، فرهنگی و قرآنی با نام و یاد شهدا برگزار شده است، افزود: درکنار بیشتر یادواره ها نمایشگاه هایی نیز برگزار شده است.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی با اشاره به اینکه به فضل خداوند تمام مسئولان استانی و کار گروه ها پای کار بودند و در تمام یادواره ها امام جماعت فرمانداران روسای دانشگاه ها و مدیران مدارس شهرستان ها حضور داشتند و به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پرداختند.
قاسمی به اجرای ۸۵۰ برنامه اشاره و تصریح کرد: تهیه ۸۵ کتاب پیش بینی شده بود اما در حال حاضر ۹۲ کتاب آماده شده است و تا زمان اجلاسیه نهایی ۱۴۷ کتاب تهیه خواهد شد.
وی با بیان اینکه از ۴۲۹ یادواره برگزار شده ۳ یادواره به علت استقبال مردم به اجلاسیه تبدیل شده است، افزود: در برخی از کمیته ها و کار گروه ها به نسبت جدول زمانی عقب هستیم و امیدواریم با رفع موانع مجدد به جدول زمانی مد نظر برسند.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی با بیان اینکه اجلاسیه دانشجویان و اساتید ۲۰ مهر ماه، فرهنگی و دانش آموزی ۲۱ و نیروهای مسلح ۲۳ مهر ماه برگزار خواهد شد، گفت : از ۱۶ تا ۲۰ آذر ماه برنامه‌های نهایی و ۲۰ آذرماه نیز اجلاسیه نهایی کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲