فرماندار بشرویه خبرداد

برگزاری جشنواره خاکشیر در بشرویه/ این نخستین گام در جهت اقتصاد مقاومتی است

فرماندار بشرویه گفت: برای نخستین بار جشنواره خاکشیر 27 فروردین ماه در بشرویه برگزار می شود.

علی باقری فرماندار بشرویه در گفتگو با خبرنگار خاورستان، از برگزاری جشنواره خاکشیر در بشرویه خبرداد و اظهارکرد: خاکشیر تنها محصول منحصر به فردی است که در خراسان جنوبی تولید می شود و بشرویه در تولید این محصول سرآمد است.
وی افزود: این جشنواره روز ۲۷ فروردین با حضور مسوولان کشوری، استانی و شهرستانی برگزار می شود.
فرماندار بشرویه گفت: هدف از برگزاری این محصول را معرفی محصول خاکشیر و خواص آن، معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان بشرویه و کمک به بهره‌برداران بخش کشاورزی است.
باقری گفت: شهرستان بشرویه در حوزه کشاورزی از ظرفیت‌های ویژه و استراتژیکی برخوردار است که برگزاری این جشنواره در معرفی این ظرفیت ها موثر است.
وی برپایی این جشنواره را نخستین گام در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: با معرفی محصولات داخلی می توانیم زمینه آشنایی با این محصول را فراهم کرده و از طرفی دیگر بازاری برای فروش این محصولات در استان و خارج استان را داشته باشیم.
فرماندار بشرویه ابراز امیدواری کرد تا با اقداماتی که در زمینه معرفی محصولات کشاورزی از جمله خاکشیر صورت می گیرد از خام فروشی این محصولات جلوگیری شده و زمینه برندسازی و فرآوری آن در شهرستان فراهم شود.
باقری سطح زیرکشت این محصول در بشرویه را ۲۳۰ هکتار دانست و خاطرنشان کرد: میانگین تولید ۵۵۰ کیلوگرم در هکتار است.
وی میزان تولید این محصول را ۱۲۶ تن بیان کرد و گفت: ۱۲۵ نفر بهره برداران این محصول در بشرویه اند.
فرماندار بشرویه تصریح کرد: سالانه ۸۸۰ میلیون تومان عواید این محصول است و تا نیمه اردیبهشت ماه این محصول جمع آوری می شود.
باقری گفت: هم چنین شهرستان بشرویه در تولید پسته، پنبه و محصولات جالیزی رتبه یک را در استان خراسان جنوبی دارا است.
انتهای پیام/ ۵