در کمیسیون مناسب‌سازی استان مطرح شد

برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی در خراسان‌جنوبی/ قول‌های حمل‌و نقل عمومی برای مناسب‌سازی محقق نشده است

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی از برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی در استان خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف توانمندسازی معلولان و مناسب‌سازی و با حضور 350 نفر از کشور در مردادماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش خاورستان، به نقل از فارس علی عرب‌نژاد مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی صبح امروز در کمیسیون مناسب‌سازی استان از برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی در استان خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره با هدف توانمندسازی معلولان و مناسب‌سازی و با حضور ۳۵۰ نفر از کشور در مردادماه امسال برگزار می‌شود.
وی گفت: همچنین در کنار برگزاری این جشنواره نیز کافه هنر معلولان و نمایشگاه هتلینگ ویژه قشر معلول در استان افتتاح خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی از پیش‌بینی بیش از ۱۰۰ ناوگان حمل‌و نقل برای معلولان و مسؤولان شرکت‌کننده در جشنواره خبر داد و افزود: تاکنون تمهیدات لازم برای برگزاری این جشنواره در استان اتخاذ شده است.
عرب‌نژاد با بیان اینکه مناسب‌سازی شهری از اهمیت بسیاری برخوردار است، تصریح کرد: در راستای بحث مناسب‌سازی در استان نیز در سال گذشته مبلغ ۴۸۹ میلیون ریال اعتبار برای مناسب‌سازی محیط زندگی ۱۶۳ نفر معلول هزینه شده است.
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه بیان داشت: برای انجام مناسب‌سازی حمل‌و نقل تاکنون جلسات بسیاری برگزار شده که متأسفانه هیچکدام از قول‌های حمل و نقل عمومی برای مناسب‌سازی محقق نشده است.
جمیله رضازاده با بیان اینکه برخی از دستگاه‌های اجرایی مانند شهرداری در مناسب‌سازی اماکن عمومی عملکرد قابل قبولی داشتند، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید بحث مناسب‌سازی را مدنظر قرار دهند.
وی با بیان اینکه ارزیابی ادارات و تنظیم برنامه زمان‌بندی ادارات استان یکی از اقدامات انجام شده است، افزود: تاکنون در سال جاری ۵۱ دستگاه اجرایی استان مورد ارزیابی قرار گرفتند که از این تعداد میزان ۲۰ درصد ادارات دارای استانداردهای تعریف‌شده مناسب‌سازی هستند.
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به مشکلات بحث مناسب‌سازی، تصریح کرد: عدم همکاری برخی از ادارات شهرستان، عدم هماهنگی بین‌بخشی و عدم پذیرش اهمیت مناسب‌سازی فضای اداره از جمله این مشکلات است.
رضازاده ادامه داد: همچنین کافه هنر معلولان در بلوار پیامبراعظم(ص) بیرجند برای حمایت از قشر معلول استان و ارائه توانمندی‌های این قشر راه‌اندازی می‌شود.
انتهای پیام/