برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بدون توجه به گرانی ها، وضعیت بازار ارز و معضلات اقتصادی/ تشکیل جلسات بدون دستور جلسه!

جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از مهر ماه سال گذشته تا تیر ماه سال جاری به حالت تعویق درآمده و تعطیل شده بود که بعد از پیگیری رسانه ها و نامه نمایندگان به رئیس جمهور درباره عدم تشکیل این جلسات ، جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجددا تشکیل شد.

به گزارش خاورستان،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از مهر ماه سال گذشته تا تیر ماه سال جاری به حالت تعویق درآمده و تعطیل شده بود که بعد از پیگیری رسانه ها و نامه نمایندگان به رئیس جمهور درباره عدم تشکیل این جلسات ، جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجددا تشکیل شد.
در اولین جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که دوشنبه دو هفته پیش در محل دائمی این جلسات تشکیل شد، به موضوعاتی پرداخته شد که اصلا موضوع روز اقتصاد کشور نبود؛ در اولین جلسه بعد از ۷ ماه تعطیلی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به مسائل و مفاسدی که از سوی تحریم ها در کشور ایجاد می شود پرداخته شد و سایر موضوعات مهم اقتصادی کشور در این جلسات مغفول ماند.
بحث هایی مانند سوداگری در بازارهای ارز، سکه ، طلا، خودرو و سایر بازارهای کشور که این روزها بحث داغ رسانه های داخلی و خارجی شده است در این جلسات مورد بی مهری مسئولان امر قرار گرفته شد و هیچ بحثی در این باره در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی صورت نگرفت.
**تشکیل جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بدون دستور جلسه
جالب ترین موضوع این است که جلساتی که در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل می شود هیچ دستور چلسه ای به اعضای حاضر در این ستاد قبل از تشکیل جلسه داده نمی شود؛ شهباز حسن پور بیگلری و یوسفیان ملا دو عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هر دو این موضوع را تاکید کرده و گفتند که قبل از شروع جلسه و در دعوت نامه ای که از سوی معاون اول رئیس جمهور به اعضا فرستاده می شود هیچ دستور جلسه و موضوع جلسه ای به اعضای این ستاد ارسال نمی شود و اعضا بدون اطلاع از دستور جلسه به این جلسه دعوت می شوند.
با توجه به خرید ۳۸۰۰۰ سکه از سوی یک نفر و سایر مسائل اقتصادی که در حوزه های خودرو، ارز، سکه، مسکن در کشور ایجاد شده انتظار می رفت که در دومین جلسه ای که شب گذشته در این ستاد تشکیل شد به مشکلات روز اقتصادی کشور نیز رسیدگی شود که این امر هم مانند سایر موضوعات در دومین جلسه مغفول ماند و به فراموشی سپرده شد.
مشکلات افتصادی که امروز مردم با آنها دست و پنجه نرم می کنند و حتی در بعضی از روزها موجب تعطیلی برخی از بازار های کشور شد بحث روز اقتصادی کشور است که به گفته بسیاری از کارشناسان زیر سایه عدم نظارت دولت در بخش های اقتصادی است که سوداگران بازار های سکه ، ارز ، طلا و … امروز موجب نوسانات شدید قیمت در این بازارها شده اند.
** مغفول ماندن مسائل روز اقتصادی کشور و سوداگری برخی افراد در بازار در جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی
شهباز حسن‌پوربیگلری، عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص اینکه آیا در جلسه شب گذشته ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به موضوعات روز اقتصادی کشور پرداخت شد یا خیر ، گفت: زمان جلسه شب گذشته محدود بود و نتوانستیم درباره موضوع التهابات اخیر بازار های خودرو، مسکن، سکه و ارز مسائلی را مطرح کنیم و این موارد به جلسه آتی این ستاد موکول شد.
وی در ادامه توضیح جزئیات جلسه شب گذشته افزود: در این جلسه وزارت نفت گزارشی را از دستگاه های مطبوع خود درباره نحوه شکل گیری فساد در دوران تحریم های گدشه و آسیب شناسی انجام شده ارائه داد و همچنین درباره راهکارها و پیشنهاد ها برای جلوگیری از وقوع چنین فسادهایی در کشور پرداخت.
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه در خصوص توضیحات رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه بیان داشت: رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه گزارشی مختصر و کوتاه درباره مشکلات دوره تحریم در دوره های گذشته مطرح و مقرر شد که در دوره جدید تحریم اقداماتی صورت پذیرد تا چنین فساد هایی دیگر در کشور رخ ندهد.
حال سوالی که در این باره مطرح می شود این است که آیا مسائل مربوط به تحریم ها و مفاسدی که از آنان در کشور اتفاق می افتد مهم است یا مسائل روز اقتصادی که امروز مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند؛ عده ای زیر سایه بی توجهی دولت به موضوعات اقتصادی و روز کشور در حال سوداگری در بازارهای سکه ، ارز، خودرو و … دهستند و در این حاشیه امنی که برای آنها ایجاد شده است اقدام به سوداگری می کنند.
انتهای پیام/