رئیس آموزش و پرورش بیرجند خبر داد:

برگزاری جلسه تجلیل از معلمان نمونه در ۱۳ اردیبهشت ماه جاری در بیرجند

رئیس آموزش و پرورش بیرجند گفت: جلسه تجلیل از معلمان نمونه شهرستانی و استانی در روز 13 اردیبهشت ماه جاری در بیرجند، برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید حسین سجادی رئیس آموزش و پرورش بیرجند بعداز ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش بیرجند، ضمن اشاره به محرومیت مالی آموزش و پرورش در سال ۹۴، اظهار کرد: بحث نگهداری فضاهای آموزشی و تعمیر و تجهیز مدارس، از جمله مباحثی است که به شدت نیازمند بحث و بررسی است.
وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در مهرشهر بیرجند، تصریح کرد: در اول مهر سال تحصیلی جاری،تعداد دانش آموزان مهرشهر بیرجند،بیش از سه هزار نفر بوده است که با افتتاح فضای آموزشی در دهه فجر سال جاری در قسمت مسکن مهر این منطقه،تعداد ۱۸۰ نفر دانش آموز به دانش آموزان مهر شهر اضافه شد که این رشد جمعیتی بالا،نشان از کمبود فضاهای آموزشی است.
رئیس آموزش و پرورش بیرجند به ویژه برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم، به عنوان اولین دستور کار جلسه اشاره کرد و گفت: در ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری،آیین تجلیل از معلمان نمونه استانی و شهرستانی؛ در بیرجند برگزار می شود.
سجادی ادامه داد: امسال در بحث تجلیل از معلمان نمونه،از تعداد ۶ معلم نمونه استانی و ۱۴ معلم نمونه شهرستانی تقدیر به عمل خواهد آمد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در هفته بزرگداشت مقام معلم،یک نشست صمیمانه با پیشکسوتان فرهنگی در محل اردوگاه هدایت بیرجند انجام خواهد شد و در حال تدارک و برنامه ریزی برای این جلسه هستیم.
رئیس آموزش و پرورش بیرجند ضمن اشاره به برگزاری کاروان سپاس معلم در سال گذشته در شهرستان بیرجند، بیان کرد: در هفته معلم سال گذشته مسئولان هر دستگاه استان به سرکشی و تقدیر از معلمان چند مدرسه در شهرستان بیرجند پرداخته اند که یک کار بسیار شایسته به حساب می آید و امید است که این اقدام حسنه،تداوم داشته باشد.
سجادی در ادامه صحبت هایش از برگزاری هجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان در تهران خبر داد و افزود: جشنواره مذکور، در ۱۰ اردیبهشت ماه جاری در تهران برگزار می شود و تمام شهرستان های استان نیز در آن حضور دارند.
انتهای پیام ۱۰۱/