مسئول خانه محله شعبانیه خبر داد

برگزاری دوره‌های آموزشی جهت اشتغال‌زایی در خانه محله شعبانیه بیرجند + تصاویر

سنجری با بیان این‌که دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف در خانه محله شعبانیه بیرجند برگزار می‌شود گفت: کارآموزان این آموزشگاه‌ها، جوانان جویای کار هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نفیسه نخعی مدير کل امور بانوان استانداری صبح امروز از فعالیت‌های خانه محله شعبانیه بیرجند بازدید کرد.
سنجری مسئول خانه محله بلوار شعبانیه در خصوص فعالیت‌های این خانه محله گفت: دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف در خانه محله شعبانیه بیرجند برگزار می‌شود.
وی افزود: دوره‌های فنی‌وحرفه‌ای شامل مانتودوزی، خیاطی، گلیم‌بافی، تابلوفرش، کیف‌دوزی با چرم، پرورش زنبورعسل، پرورش گل‌های آپارتمانی، پرورش قارچ، گیاهان دارویی و دم‌نوش‌ها، حوله‌بافی و همچنین آموزش پیرایش مردانه در این خانه محله انجام می‌شود.
مسئول خانه محله شعبانیه با بیان این‌که سه آموزشگاه نمونه شهر را در این خانه محله مستقر کردیم گفت: کارآموزان این آموزشگاه‌ها، جوانان جویای کار هستند.
سنجری افزود: دوره‌هایی که با همکاری فنی‌وحرفه‌ای برگزار می‌شود، رایگان است و سایر دوره‌ها نیز از تخفیف ۵۰ تا ۷۰ درصدی برخوردار است و اگر فردی بضاعت مالی نداشته باشد، می‌تواند رایگان در دوره آموزشی شرکت کند.
وی اظهار کرد: خانه محله شعبانیه ضمن برگزاری دوره‌های آموزشی برای اشتغال‌زایی، از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند.
مسئول خانه محله شعبانیه گفت: برای سنین پایین نیز دوره‌های آموزش قرآن و خوشنویسی و همچنین دوره‌های جبرانی دروس را با حداقل هزینه برگزار می‌کنیم.
سنجری افزود: مشاوره تخصصی پیشگیری از اعتیاد نیز به صورت دائمی و هر روزه در این خانه محله انجام می‌شود.
وی اظهار کرد: پیرایش رایگان است ویژه افراد کم‌برخوردار از دیگر اقدامات خانه محله شعبانیه است.
انتهای پیام/۴