مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

برگزاری دوره تولید محتوا برای ۴ هزار آموزگار خراسان جنوبی

واقعی گفت: دوره ی آموزشی غیر حضوری تولید محتوای الکترونیک برای 4 هزار آموزگار دوره ی ابتدایی خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در دیدار با معاون و کارکنان حوزه‌ی آموزش ابتدایی که در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: دوره‌ی آموزشی غیر حضوری تولید محتوای الکترونیک تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید برگزار می شود.
وی، رویکرد آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید را تعلیم و تربیت دانش آموزان بر مبنای (ICT) مانند بســیاری از فناوری های نوین، در در راستای تحقق عدالت آموزشی با تکیه بر فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست و عنوان کرد: برای تحقق این مهم و رشد فناوری در مدارس استان، طرح‌های زیادی از طریق ارتقای شاخص‌های کمی و سخت افزاری، مانند نسبت تعداد رایانه‌ها به دانش آموزان، زیرساخت‌ها، میزان دسترسی به اینترنت و مانند آن ها مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفته است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، نگرش، دانش و مهارت، بستر سخت افزاری و نرم افزاری، انگیزه، محتوای الکترونیکی مناسب و پژوهش و ارزشیابی را شش عامل کلیدی، در چرخه تولید و مصرف محتوای الکترونیکی درآموزش وپرورش استان دانست.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: تسهیل فرایند تمرکززدایی، اشتراک منابع، استفاده از قابلیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت به کارگیری رویکردهای جدید یادگیری، پرکردن خلأ محتوایی به زبان فارسی در فضای مجازی و جلوگیری از آسیب های احتمالی آن، فراهم کردن بستر نوآوری‌های آموزشی، تحقق عدالت آموزشی و جهش در فرایند تولید علم و پژوهش از مهم ترین اهداف تولید محتوای الکترونیک در مدارس خراسان جنوبی به شمار می رود.
واقعی با بیان این که محتوای الکترونیکی دارای مفهومی گسترده است؛ ابراز کرد: محتوای الکترونیکی تولید شده در ابتدا باید دارای الگوی طراحی مناسب بوده به طوری که تحقق بخش اهداف تدریس در راستای ارتقای شاخص ها باشد.
انتهای پیام/ ۱۳۲