مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی خبر داد

برگزاری رزمایش سلامت در ۱۳ بقعه متبرکه استان به مناسبت عید غدیر

حجت الاسلام بخشی پور گفت: به مناسبت فرارسیدن عیدسعید غدیرخم در 13 بقعه متبرکه استان رزمایش «سلامت» برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام پرویز بخشی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی امروز (۶ مرداد) در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرارسیدن عیدسعید غدیرخم اظهار داشت: از غدیر به عنوان بزرگترین عید مسلمانان یاد می شود چرا که در این روز رسالت ۱۲۴ هزار پیامبر به ثمر می رسد.
وی با بیان اینکه رمز ظهور منجی عالم بشریت در واقعه غدیر نهفته است، گفت: غدیرخم جنبه عقلانی در دین دارد زیرا معرفی عقل کامل در این واقعه رخ می‌دهد و در این روز بینی شیطان به خاک مالیده شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه به مناسبت فرارسیدن عیدسعید غدیرخم در ۱۳ بقعه متبرکه استان رزمایش «سلامت» برگزار می شود، افزود: این رزمایش با همکاری و مشارکت هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی، بسیج جامعه پزشکان، گروه های جهادی و اورژانس اجرا خواهد شد.
حجت الاسلام بخشی پور در ادامه تاکید کرد: در راستای اجرای این رزمایش خدماتی از جمله ویزیت، تهیه دارو، تست قندخون و چربی خون، معرفی به آزمایشگاه ها و سونوگرافی به صورت رایگان از محل موقوفات مرتبط ارائه داده می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ادامه داد: امامزادگان باقریه (ع) بیرجند، امامزاده محمد بن اصغر(ع) بشرویه، امامزاده اسماعیل (ع) خضری، امامزاده سلطان ابوالقاسم(ع) خوسف، امامزاده سعدالله بن موسی الکاظم(ع) شاهرخت و امامزاده مصیب مصعبی(ع) سرایان میزبان برگزاری این رزمایش در روز عیدسعید غدیرخم هستند.
وی در ادامه عنوان کرد: این رزمایش در امامزاده بی بی زینب خاتون(س) سربیشه، امامزاده علی(ع) طبس، امامزادگان سیدمحمد و سید ابراهیم(ع) فردوس، امامزادگان زید بن محمد(ع) قاین و امامزاده سیدالحسین (ع) نهبندان اجرایی می شود.
حجت الاسلام بخشی پور در پایان به هدف از اجرای این رزمایش اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط پیش رو در تلاش هستیم تا با اجرای این رزمایش به حفظ سلامت مردم کمک کنیم.
انتهای پیام/۷
انتهای پیام/۷