مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی:

برگزاری سالروز شکست آمریکا به صورت منطقه ای/ سردار نقدی مهمان ویژه این مراسم

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: پیش بینی می شود در مراسم سالگرد صحرای طبس بیش از ۱۵۰۰ نفر شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی قاسمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی درنشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مراسم سالگرد ۵ اردیبهشت ماه ؛سالروز شکست مفتضحانه آمریکا در صحرای طبس امسال هم مانند سال های گذشته اما پرمحتواتر برگزار خواهد شد.
وی افزود: میهمان اصلی این مراسم سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین هستند.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال این مراسم به صورت منطقه ای برگزار خواهد شد، افزود: به همین منظور از استانداران، ائمه جمعه و فرمانداران استان های یزد، کرمان، اصفهان و مشهد برای حضور در این مراسم دعوت شده اند.
قاسمی خاطرنشان کرد: میزبانی این مراسم برعهده مسئولان طبس است اما مسئولان استان هم پشتیبانی می کنند.
وی بیان کرد: پیش بینی می شود در این مراسم بیش از ۱۵۰۰ نفر شرکت کنند.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان اینکه مراسم گرامیداشت شکست آمریکا در صحرای طبس ساعت ۱۰ و نیم یکشنبه پنجم اردیبهشت در محل مسجد شکر برگزار می شود، اظهارکرد: اجرای سرود حماسی استکبارستیزی توسط هنرمندان حوزه هنری، رونمایی از تمبر یادبود واقعه صحرای طبس، رونمایی از شناسنامه و کارت ملی شهید محمد منتظر قائم، اجرای نمایش گورستان جنایات آمریکا در طبس و پخش کلیپ بازدید و سخنرانی اولین نماز جمعه مقام معظم رهبری پس از این حادثه، از جمله برنامه های پیش بینی شده در این مراسم است.
قاسمی تصریح کرد: همچنین در این مراسم نامه ای به اوبام، رئیس جمهورهای پیشین و کاندیداهای جدید ریاست جمهوری آمریکا نوشته شده که از آنها خواستیم تا به صحرای طبس بیایند و از نتیجه تهاجم به کشورهای مظلوم درس عبرت بگیرند.
وی گفت: درسطح همه شهرستان ها و همچنین مدارس و دانشگاه های استان هم برنامه های فرهنگی در این روز پیش بینی شده است.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی در خصوص موزه عبرت هم با بیان اینکه این مکان از نظر رفاهی هیچ تغییری نکرده است، یادآورشد: برای این موزه تنها دو تا سالن به عنوان گالری و با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان از منابع ملی ساخته شده که نیازمند تجهیز است و به بیش از دو میلیارد تومان دیگر نیاز دارد.
قاسمی ادامه داد: اگر اعتبارات مورد نیاز این موزه تخصیص داده شود٬ کار آن تا یک سال دیگر تمام می شود.
وی در خصوص جمع آوری اسناد موزه عبرت، گفت: در حال جمع آوری اسناد هستیم و کسری هایی را در این زمینه داریم.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی افزود: تاکنون دو ماکت هواپیما آمریکایی بازسازی و اتوبوسی هم که در مکان بوده خریداری شده است.
قاسمی با اشاره به اینکه صحرای طبس در مسیر یزد قرار دارد و افراد زیادی از این مسیر عبور می کنند، بیان کرد: به میراث فرهنگی استان پیشنهاد داده ایم تا از این مکان به عنوان پایگاه گردشگری استفاده شود.
وی گفت: در ایام نوروز حدود دو هزارو ۵۰۰ نفر و از اسفند سال ۹۳ تا اسفند سال ۹۴ هم حدود ۲۵۰ هزار نفر از این مکان بازدید کرده اند.
همچنین می توان همانند اردوهای راهیان نور دانش آموزان از این منطقه بازدید کنند.
انتهای پیام/ ۷