رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند:

برگزاری طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه بیرجند و درمیان

حجت الاسلام خدایی گفت: طرح «نشاط معنوی» از ۱۰ تیرماه لغایت نیمه مردادماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه شهرستان بیرجند و درمیان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام دادخدا خدایی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان یکی از راهکارهای موثر در ایجاد آرامش و سلامت روانی خانواده و جامعه بوده و در کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی ایفا می‌کند.
وی افزود: بنابراین اگر دلسوزان نسل جوان، برای آینده سازان انقلاب اسلامی برنامه‌ای نداشته باشند، دشمنان این خلاء را پر کرده و آنان را به برنامه‌های خود مشغول خواهند کرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند بیان کرد: در این راستا ضروری است با اجرای هوشمندانه برنامه «نشاط معنوی» در آستان مقدس امامزادگان نسبت به اجرای برنامه‌های ترکیبی آن به دو شیوه مجازی و حضوری اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
خدایی از برگزاری طرح «نشاط معنوی» از ۱۰ تیرماه لغایت نیمه مردادماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه شهرستان بیرجند و درمیان خبر داد و بیان کرد: همزمان با اجرای این طرح ویژه برنامه جشن ولایت علوی در اواخر تیرماه اجرا خواهد شد.
وی گفت: طرح نشاط معنوی در محل امامزادگان باقریه (ع)، امامزاده زیدالدین ابراهیم موسی (ع)، امامزاده سید محمد یشد (ع) و امامزاده سید زهرا (س) برگزار می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند به اهداف برگزاری این طرح اشاره کرد و اظهارکرد: تعمیق باورهای دینی و ترویج معارف اسلامی با استفاده هوشمندانه از ظرفیت اوقات فراغت دانش آموزان، استفاده از ابزارهای روز و روش‌های جذاب و نو مانند ظرفیت فضای مجازی و ارتباط گیری موثر، زمینه سازی تربیت نسل جوان و نوجوان، جهت کادرسازی برای مدیریت بقاع متبرکه و مراکز افق و مهارت افزایی و توانمندسازی دانش آموزان در کلاس‌های نشاط معنوی از جمله اهداف برگزاری طرح نشاط معنوی است.
خدایی یادآور شد: امسال ضروری است توجه ویژه‌ای به مسأله مهارت آموزی و توانمند سازی دانش آموزان در کلاس‌های نشاط معنوی به عنوان یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی در دستور کار قرار گیرد.
انتهای پیام/۷