سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی خبر داد

برگزاری طرح نشاط معنوی در ۴۲ بقعه متبرکه/ از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ وقف جدید به ثبت رسیده است

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از برگزاری طرح نشاط معنوی در ۴۲ بقعه متبرکه خبر داد و گفت: در این بقاع متبرکه ۴۲ مبلغ حضور پیدا خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام پرویز بخشی‌پور سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با موضوعات نشاط معنوی، مسابقات قرآنی مرحله استانی و شهادت امام جعفر صادق( ع)، اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن تعطیلات تابستان مراجعه به بقاع متبرکه نیز افزایش پیدا می کند برای پرشدن اوقات فراغت مردم طرح نشاط معنوی برگزار می شود.
وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در ۴۲ بقعه متبرکه که استعداد برگزاری کلاس و خیمه های معرفتی را دارند برگزار می شود، افزود: در این بقاع متبرکه ۴۲ مبلغ حضور پیدا خواهند کرد که ۲۰ روحانی از مشهد و قم اعزام شده اند و بقیه بومی استان هستند.
سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خیمه های معرفت به دو شیوه برگزار می شود، گفت: شیوه اول در ۲۷ بقعه و شیوه دوم در ۱۵ بقعه برگزار خواهد شد.
بخشی پور تصریح کرد: خیمه های معرفتی با موضوعات کودکان، نوجوانان، مشاوره خانواده، مشاوره نوجوان، اردویی، قرآن بخوان جایزه بگیر و… برگزار می شود.
وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی از ۱۶ تیرماه آغاز و تا ۳۱ مرداد ماه ادامه خواهد داشت، افزود: مشاوره سبک زندگی دو نفر در یک سقف خیلی مهم است و مورد استقبال زائران بقاع متبرکه قرار می گیرد.
سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از برگزاری مراسم شب شهادت امام جعفر صادق علیه السلام در ۴۲ بقعه متبرکه خبر داد و گفت: در دو بقعه امام زادگان باقریه و امامزاده سید حامد علوی چنشت مراسم محوری شب شهادت امام جعفر صادق علیه السلام برگزار خواهد شد.
بخشی پور با بیان اینکه مشاوران وقف در کل ادارات اوقاف خراسان جنوبی مستقر هستند، تصریح کرد: مشاوران وقف برای راهنمایی افراد جهت وقف‌های جدید و مورد نیاز جامعه کمک می‌کنند و سال گذشته در شهرستان سربیشه با حضور روحانیون ۶ وقف با نیات جدید انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ وقف جدید به ثبت رسیده است، افزود: وقفیات جدید با موضوعات عزاداری، قرآنی، خیرات، حوزه علمیه و … بوده و از حالت سنتی و قدیمی خارج شده است.
سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون دو نفر مشاور وقف در این زمینه آموزش تخصصی دیده‌اند، گفت: همچنین تا پایان سال جاری نیز ۸ نفر در این زمینه آموزش خواهند دید.
حجت الاسلام مهدی عباسی معاون امور قرآنی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی نیز در این نشست، اظهار کرد: مسابقات قرآنی مرحله شهرستانی در ۱۱ شهرستان برگزار شد.
وی با بیان اینکه ۷۰۰ نفر در مرحله شهرستانی شرکت کرده‌اند، افزود: از این تعداد ۳۹۲ نفر به مرحله استانی راه پیدا کرده‌اند و همچنین ۱۵ نفر از برگزیدگان مسابقات استانی سال گذشته که به مرحله کشوری راه یافته‌اند در غالب معافیت‌های مسابقاتی در مسابقات استانی شرکت می‌کنند.
معاون امور قرآنی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآنی در تیرماه خبر داد و گفت: مرحله کشوری مسابقات قرآنی مهر ماه امسال برگزار خواهد شد.
عباسی با اشاره به اینکه ۱۹ نفر از شرکت کنندگان مرحله استانی به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند، خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در رشته های حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، کل قرآن، ترتیل، اذان، دعاخوانی, تفسیر، حفظ موضوعی و احادیث با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
وی افزود: مسابقات قرآنی برای افراد بالای ۱۸ سال برگزار می‌شود و مسابقات زیر ۱۸ به آموزش و پرورش واگذار شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۱۱/