برگزاری مراسم اربعین ارتحال علامه مصباح‌یزدی در بیرجند + تصاویر

مراسم اربعین عمار انقلاب علامه مصباح‌یزدی(ره) با حضور نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مسئولان در مسجد امام حسین(ع) بیرجند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین روانبخش عضو هیئت‌علمی مؤسسه امام خمینی(ره) در این مراسم با اشاره به ویژگی های زندگی آیت الله مصباح یزدی گفت: علامه مصباح یزدی استادی بزرگ در شناخت حق و حقیقت در مورد انقلاب اسلامی و هم در تبیین حق و هم در ترویج حق بودند.
وی افزود: آیت‌الله مصباح دارای ویژگی‌ها و مختصات کم‌نظیری است که او را از خیلی شخصیت‌ها متمایز می‌کند. برجسته‌ترین ویژگی شخصیتی این عالم فرزانه این بود که مرکز ثقل بصیرت افزایی در جامعه بود.
عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) افزود: علامه مصباح یزدی همه کاریشان برای خدا بود و همه را توصیه می کردند که در همه کار خدا را مدنظر قرار دهند.
وی اظهار کرد: آیت‌الله مصباح یزدی مقام عالی در مبارزه با نفس داشتند و هیچ‌چیز را برای خود نمی‌خواستند و کار برای خدا و مبارزه با جهاد نفس برای ایشان به یک ملکه تبدیل شده بود.
حجت الاسلام روانبخش با بیان اینکه همه عمر علامه مصباح‌یزدی عبادت بود، عنوان کرد: آیت‌الله مصباح یزدی هر جا انحرافی می‌دید با تمام قدرت به میدان می‌آمد و از ملامت ملامت گران، برخوردهای فیزیکی و بی‌اعتنایی دوستان هراسی نداشت.
به گفته عضو هیئت‌علمی مؤسسه امام خمینی(ره)،آیت الله مصباح یزدی در دین خدا با کسی شوخی نداشت و در برخورد با دشمنان دین خدا هیچ عاطفه‌ای از خود نشان نمی‌داد. به انحرافاتی که در کتب اشخاص تأثیرگذار جامعه همچون چون شریعتی، حبیب‌الله آشوری بود نقد علمی وارد می‌کرد، هرچند نقدهای ایشان را نمی‌پذیرفتند و انواع تهمت‌ها را نثارشان می‌کردند.
وی افزود: در بیانیه و پیام تسلیتی که مقام معظم رهبری برای مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی صادر کردند در وصف ایشان فرمودند «عالم ربانی»، ایشان یک فیلسوف صاحب‌نظر بوده و فلسفه را با روش نوین ساختارمند بیان کرد.
عضو هیئت‌علمی مؤسسه امام خمینی(ره) اظهار کرد: لقب دیگری که مقام معظم رهبری به ایشان دادند «مجاهد» بود چراکه شخصیت ایشان یک شخصیت جهادی است، جهاد چند معنی دارد و حضرت آقا همه این معانی را در پیام خود اراده کردند. جهاد اکبر که همان مبارزه با نفس و سخت‌ترین نوع جهاد است.
حجت الاسلام روانبخش افزود: به تعبیر حضرت آقا، آیت‌الله مصباح یزدی متفکری برجسته، مدیری شایسته و زبان گویای حق بودند، دارای اندیشه‌ای زلال بودند و هر جا فکر زلال باشد، دشمن همان را هدف قرار می‌دهد.
انتهای پیام/۳