رئیس اداره تبلیغات اسلامی خوسف خبر داد

برگزاری مراسم سی شب با قرآن در خوسف/ بیش از ۵۰ مبلغ در ماه رمضان اعزام شدند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف از برگزاری مراسم سی شب با قرآن و عترت دراین شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین هادی نبئی رئیس بنیاد بین المللی غدیر خراسان جنوبی و رئیس اداره تبلیغات اسلامی خوسف در حاشیه برگزاری مراسم ۳۰ شب با قرآن کریم در در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان برنامه محوری ۳۰ شب در محضر قرآن با حضور باشکوه مردم ولایتمدار شهرستان خوسف و روستاهای مجاور این شهرستان برگزار می شود.
وی با بیان این که این مراسم یکی از برنامه‌های محوری استانی است، افزود: در هر شب ماه مبارک رمضان، ترتیل یک جزء از قرآن کریم، تفسیرقرآن، بیان مسائلی در بحث آسیب های اجتماعی، بیان احکام و همچنین برنامه های شاد و متنوع ویژه کودکان و نوجوانان برگزار می شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی خوسف این طرح و مراسم را مورد استقبال مردم شهر خوسف و روستاهای اطراف دانست و تصریح کرد: خوشبختانه هر شب بیش از ۱۰۰۰ نفر از این برنامه استقبال می کنند.
نبئی با اشاره به این که مراسم ۳۰ شب با قرآن کریم شهرستان خوسف، هر شب از ساعت ۲۱:۱۵ تا ساعت ۲۳ در بوستان مهر این شهرستان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه های تخصصی ویژه نوجوانان در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی از برنامه های جانبی این مراسم است.
وی همچنین به افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه فعلی بویژه موضوع طلاق اشاره ای داشت و گفت: در این مراسم، عمده تلاش ما آن بوده که به این مسائل به صورت کامل پرداخته شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی خوسف برگزاری مراسم ۳۰ شب با قرآن کریم شهرستان خوسف را یک اقدام فرهنگی بزرگ دانست و ابراز کرد: این برنامه با همکاری امام جمعه خوسف و اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان و به صورت کاملا مردمی برپا می شود.
نبئی با تشکر ویژه از حضور حجت الاسلام مقری حافظ کل قرآن کریم در این مراسم، ادامه داد: خوشبختانه ۸۰ درصد شرکت کنندگان مراسم ۳۰ شب با قرآن کریم خوسف را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند و بانوان نیز حضور پررنگ و چشمگیری در این برنامه دارند.
وی از انجام قرعه کشی و اهدای جوایز در پایان مراسم ۳۰ شب با قرآن کریم هر شب خبر داد و اظهار کرد: این امر سبب جذب بیشتر نوجوانان و جوانان شده و امیدواریم که خیران بزرگوار نیز در تهیه جوایز و تشویق و ترغیب این عزیزان به برنامه های فرهنگی یاری رسان ما باشند.
نبئی عنوان کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان سال جاری، تعداد ۵۲ مبلغ به منظور ترویج امور دینی به مساجد مختلف شهرستان خوسف اعزام شده اند.
وی، بیان احکام، اخلاق و توجه دادن به فرائض دینی به ویژه مسئله مهم امر به معروف و نهی از منکر، طرح مباحثی همچون حقوق والدین نسبت به فرزندان، حقوق متقابل زن و شوهر و مباحث و آسیب های اجتماعی، برگزاری مراسم عزاداری و مناسبت های خاص ماه مبارک رمضان را از جمله برنامه های این مبلغین اعلام کرد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی خوسف گفت: روحانیون در سه وعده به اقامه نماز جماعت در سطح مساجد خواهند پرداخت.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۵/ ۴