برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در ۶ شهرستان استان/ دوخت ۳۰۰ دست لباس برای شیرخواران

همایش شیرخوارگان حسینی قرار است در در فضای باز امامزادگان و بقاع متبرکه با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک، برگزار شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اولین جمعه ماه محرم در هرسال، به یاد حضرت علی اصغر(ع) کودک شش ماهه امام حسین(ع)، برای برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در نظر گرفته شده است. اما امسال اخباری مبنی بر برگزاری مجازی این مراسم مطرح است.
حجت‌الاسلام حسن رحیمی، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: همایش شیرخوارگان حسینی قرار است در در فضای باز امامزادگان و بقاع متبرکه با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک، برگزار شود.
وی افزود: این همایش روز جمعه ۲۲ مردادماه، ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.
وی اداه داد: با توجه به شرایط کرونایی، برگزاری این مراسم به صورت مجازی است، اما با حضور عده محدودی از مردم در بقاع متبرکه ۶ شهرستان استان شامل شهرهای بیرجند، قاین، نهبندان، طبس، سرایان و فردوس هم برگزار خواهد و با پوشش رسانه ای از صدا و سیما و شبکه های مجازی پخش خواهد شد.
وی بیان کرد: در این خصوص لباس شیرخوارگان دوخته شده که توزیع خواهد شد و با توجه به شرایط کرونا جمع آوری و پس گرفته نخواهد شد.
خانم ناصری مسئول موسسه مردم نهاد پویندگان مهر آفتاب هم در گفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: این موسسه با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند، اقدام به دوخت ۳۰۰ دست لباس به مناسبت برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی کرده است.
وی افزود: در این خصوص ۱۳ نفر خیاط انجام این موضوع را به عهده گرفته و طی سه روز اخیر به صورت یکسره کار می کنند تا ۳۰۰ دست لباس دوخته شود.
وی ادامه داد: این لباس ها در دو سایز برای شیرخوارگان سه ماه و شش ماه دوخته می شود.
انتهای پیام/۷