حواشی جشن روز خبرنگار؛

برگزاری مراسم هفته دولت در روز خبرنگار/ معاون استاندار سوژه بازی پانتومیم

در مراسم روز خبرنگار به جای تجلیل از خبرنگاران، از استاندار خراسان جنوبی و معاون ایشان تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، شب گذشته به مراسم گرامیداشت روز خبرنگار دعوت شدیم.
جلسه تجلیل از خبرنگاران خراسان‌جنوبی با تاخیر آغاز و با تاخیر بسیار پایان یافت.
قرار بود جلسه ساعت ۲۰ آغاز شود اما ۲۰:۴۵ آغاز شد و تا ساعت یک ونیم بامداد ادامه داشت که این نشان از عدم برنامه‌ریزی در برگزاری جلسه داشت.
نبی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه، اظهارکرد: در حال حاضر ۱۳۰ نفر از خبرنگاران خراسان‌جنوبی بیمه هستند و به دنبال رفع مشکل بیمه‌ای سایر خبرنگاران نیز هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: همچنین برای حل مشکل مسکن خبرنگاران پیگیری‌ها و تلاش‌هایی انجام می‌شود.
*قرعه کشی نامناسب
در این مراسم از ۵ خبرنگار توان‌یاب استان تجلیل شد و مورد توجه قرار گرفتند اما از قبل از برگزاری جشن خبر از تجلیل از ۵۰ خبرنگار بود که این قرعه کشی به تناوب این جشن برگزار شد.
متاسفانه متولیان برگزاری جشن تدبیر مناسبی برای قرعه‌کشی نداشتند؛ این‌که مسئولان تعدادی شماره بیان کنند و این مبنای قرعه‌کشی باشد اصلا مناسب نیست و شایسته این بود که این قرعه کشی از طریق گوی و یا به صورت شانسی و اتفاقی صورت می‌گرفت.
*خبرنگاران حتی نماینده‌ای برای سخنرانی نداشتند
حیدری، مدیر مسئول روزنامه امروز خراسان جنوبی به نمایندگی از مدیرمسئولان رسانه‌ها، دغدغه‌هایی را بیان کرد اما متاسفانه خبرنگاران در روز خود نماینده‌ای نداشتند و در روزی که متعلق به اصحاب رسانه داشت هیچ خبرنگاری دغدغه‌های خود را بیان نکرد.
هرچند در این جشن گفته شد خبرنگاران می توانند در لحظه مشکلات خود را بیان کنند و در همین مراسم این مشکلات پخش می شود اما این هم عملی نشد.
*خانه دار شدن خانه مطبوعات به جای خبرنگاران
سالاری، مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی تنها از خانه دار شدن خانه مطبوعات خراسان جنوبی خبرداد و اما از مسکن خبرنگاران فراموش کرد.
*تجلیل از دولتی‌ها در روز خبرنگار
در این جشن همه خبرنگاران انتظار داشتند که از آنها تجلیل می شد اما بیشتر از خبرنگاران این جشن مراسمی برای تجلیل از استاندار و معاون ایشان بود.
*لوح تقدیر روز خبرنگار به استاندار داده شد
محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی که در انتهاب جلسه به جمع خبرنگاران پیوست و در بدو ورود به مراسم مورد تجلیل قرار گرفت؛ لوح تقدیر، تابلو و مجموع نفیس از کتب استاد فرشچیان از جمله تقدیرهایی بود که به جای اینکه به خبرنگاران ورسانه ها برسد به استاندار رسید.
هم چنین خوش خبر معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان جنوبی نیز با مجموعه نفیس کتب استاد فرشچیان مورد تجلیل قرار گرفت.
*سوژه شدن خوش خبر
برگزاری پانتومیم بخشی از برنامه‌های روز خبرنگار بود که توسط دو زوج اجرا شد.
سوژه یکی از این پانتومیم‌ها کلمه “خوش‌خبر” و سوژه بعدی پانتومیم “خبرگزاری” بود که معاون استاندار سوژه پانتومیم شد.
*اتمام جلسه با تاخیر بسیار زیاد
این جلسه با تاخیر بسیار زیاد تمام شد به گونه‌ای که خبرنگاران انتظار ۵۰ دقیقه‌ای برای توزیع شام کشیدند و این جلسه ساعت یک بامداد به اتمام رسید.
ضمن تجلیل از مسئولانی که تلاش می‌کنند هرساله روز خبرنگار را گرامی بدارند و به این بهانه جشن روز خبرنگار را برگزار می‌کنند تا محفلی شاد و صمیمی بین خبرنگاران و مسئولان باشد اما ای کاش در کنار برگزاری این جشن، این روز حداقل مشکلات خبرنگاران بیان می شد و تریبون آزادی برای خبرنگاران می بود تا به راحتی مشکلات خود را بیان می کردند و مسئولانی که زحمت کشیده بودند و در جلسه حضور داشتند به این دغدغه‌ها گوش می‌کردند.
خبرنگاران از مسئولان می خواهند انتظار چند ساله برای حل مشکلات آنها از قبیل نبود مسکن، بیمه، امنیت شغلی، پایین بودن حقوق ودستمزد و نبود ثبات شغلی پایان یابد.
انتهای پیام/ ۵