معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خبر داد

برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه‌ها ۱۰ مهرماه/ کمک‌های مرحله اول یک میلیارد و ۱۸۲ میلیون تومان شد

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: مرحله دوم جشن نیکوکاری چهارشنبه 10 مهرماه در 978 مدرسه استان و با همکاری آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی برگزار خواهد شد.

احمد رفیعی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در استان، اظهار کرد: جشن عاطفه‌ها به منظور حمایت از دانش آموزان نیازمند استان در دو مرحله اجرا می‌شود.
وی افزود: در آستانه سال تحصیلی جدید و از آغازین روزهای شهریورماه طرح جشن عاطفه ها با همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله صدا و سیما، آموزش و پرورش، بسیج و با همکاری بسیار خوب خیران در استان آغاز شد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: جشن عاطفه‌ها به منظور تأمین لوازم‌التحریر، کیف، کفش و پوشاک برای دانش‌آموزان نیازمند و تحت حمایت امداد برگزار می‌شود.
رفیعی با بیان اینکه در استان ۱۱ هزار دانش‌آموز تحت حمایت امداد هستند، عنوان کرد: پیش‌بینی شده برای هر دانش‌آموزا بسته کمک تحصیلی به ارزش ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شود که درصدی از این مبلغ سهم دولت و درصدی سهم خیران و مردم است.
وی خاطرنشان کرد: کمک‌های مرحله اول جشن عاطفه ۷ و ۸ شهریورماه توسط مراکز نیکوکاری امداد و مصلی‌های نماز جمعه در سطح استان جمع‌آوری شده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در مرحله اول جشن عاطفه‌ها ۳۵۳ پایگاه برای جمع‌آوری کمک‌ها ایجاد شد، افزود: در پایان مرحله اول جشن نیکوکاری یک میلیارد و ۱۸۲ میلیون تومان کمک جمع‌آوری شده است.
رفیعی گفت: مرحله دوم جشن نیکوکاری چهارشنبه ۱۰ مهرماه در استان برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در ۹۷۸ مدرسه استان و با همکاری آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی برگزار خواهد شد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: قبل از پایان مهرماه کمک‌های جمع‌آوری شده بین تمام دانش‌آموزان تحت حمایت امداد و دانش آموزان نیازمند توزیع خواهد شد.
رفیعی با بیان اینکه دانش آموزانِ امروز خیرانِ آینده هستند، اظهار کرد: هر ساله در جشن عاطفه شاهد همکاری بسیار خوب خیران هم‌استانی و خارج از استان هستیم.
وی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری، ادارات کمیته امداد و مدارس مکان‌هایی است که مردم می‌توانند کمک‌های خود را به صورت حضوری تحویل دهند، عنوان کرد: طی سال‌های اخیر امداد به منظور کاهش هزینه‌ها و تسریع در جمع‌آوری کمک‌ها از روش‌های نوین برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی استفاده می‌کند.
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسانجنوبی افزود: در حال حاضر مردم داخل و خارج استان می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری# ۰۵۶*۸۸۷۷* با تلفن همراه به دانش‌آموزان نیازمند استان کمک کنند.
رفیعی ادامه داد: همچنین با استفاده از نرم افزارهایی از جمله سکه، بله، ایوا و سنا شرایط شرکت در جشن عاطفه ها به صورت غیر حضوری فراهم شده است.
وی افزود: شماره تماس گویای ۹۶۸۸۷ و سایت کمیته امداد به نشانی www.emdad.ir نیز از دیگر روش‌های غیر حضوری برای شرکت در جشن عاطفه‌ها است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی عنوان کرد: در خراسان‌جنوبی ۳۱ هزار و ۷۱۴ خانواده که ۵۸ هزار و ۹۹۲ نفر می‌شوند تحت حمایت امداد و مستمری‌بگیر هستند.
انتهای پیام/۱۲۷