رئیس هیئت کشتی خراسان جنوبی:

برگزاری مسابقات کشتی خردسالان به میزبانی خراسان جنوبی/ برآورد بیش از ۳۰ میلیون تومان جهت برگزاری مسابقات

رئیس هیئت کشتی خراسان جنوبی گفت: مسابقات کشتی در رده سنی خردسالان برای اولین بار با حضور 240 کشتی گیر در 25 و 26 مرداد ماه جاری در سالن مخابرات به میزبانی خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباس سروری رئیس هیئت کشتی خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری پیرامون میزبانی بزرگترین رویداد ورزش کشتی در سال ۹۷ اظهار کرد: با ورود هیئت جدید و رایزنی هایی که صورت گرفت دوره داوری در خراسان جنوبی برگزار شد و در ۶ ماهه دوم سال نیز ارتقا دوره داوری را برگزار خواهیم کرد.
وی افزود: مقرر شد ۱۵ سهمیه علاوه بر سهمیه‌ای که داشتیم به برگزاری کلاس داوری افزوده شود.
رئیس هیئت کشتی خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال گذشته دوره مربی گری را برگزار کردیم، گفت: برای اولین بار دوره دانش افزایی، دوره های تکمیلی با حضور مربیان ملی، اردوهای مشترک با شهرداری مشهد، اردوهای مشترک با سیستان و بلوچستان برگزار شده است.
سروری عنوان کرد: برای اولین بار تیم کشتی بانوان خراسان جنوبی به همت مریم نجات نائب رئیس هیئت کشتی بانوان خراسان جنوبی به مسابقات کشوری اعزام شدند و توانستند مقام کسب کنند.
وی تصریح کرد: تیم کشتی خراسان جنوبی جزو معدود تیم هایی بوده که تیم کامل به مسابقات اعزام کرده است و علاوه بر نفرات اصلی چند نفر را نیز به عنوان رزو فرستاده شدند تا تجربه کسب کنند.
رئیس هیئت کشتی خراسان جنوبی با بیان اینکه حدود ۵ ماه از تشکیل تیم کشتی بانوان می‌گذرد، بیان کرد: تیم کشتی بانوان در این مدت زمان کوتاه کارهای بسیار خوبی انجام داده است و در مهرماه جاری دوره مربی گری آلیش و کلاسیک بانوان به میزبانی خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.
سروری با بیان اینکه در سال گذشته تمامی اعزام ها در رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و امید انجام شده است، اذعان کرد: ۲۵ اعزامی به مسابقات، هشت کشتی گیر دعوت به اردوی تیم ملی و یک کشتی گیر تیم ملی داشته ایم هدف این است مانند سال گذشته افتخارات بیشتری کسب کنیم.
وی ادامه داد: مسابقات کشتی در رده سنی خردسالان برای اولین بار با حضور ۲۴۰ کشتی گیر در ۲۵ و ۲۶ مرداد ماه جاری در سالن مخابرات به میزبانی خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.
رئیس هیئت کشتی خراسان جنوبی گفت: در این مسابقات ۸ استان کشور مازندران، تهران، سمنان، قم،گلستان، خراسان شمالی خراسان رضوی و خراسان جنوبی حضور خواهند داشت.
سروری خاطرنشان کرد: ناگفته نماند گروه ما گروه مرگ است چرا که تیم های تهران، مازندران و خراسان رضوی که جزو ۴ تیم اول سال گذشته هستند در تیم ما قرار دارند و این کار را برای تیم ما سخت می‌کند.
وی گفت: در این مسابقات ۱۶ تیم و هر تیم ۲ مربی و یک سرپرست، ۱۵ داور بین المللی و ۵ داور ملی حضور خواهند داشت.
رئیس هیئت کشتی خراسان جنوبی یادآورشد: مرحله مقدماتی این مسابقات ساعت ۹ صبح تا ظهر و مرحله فینال از ۴ بعدازظهر آغاز خواهد شد.
سروری با بیان اینکه برگزاری این مسابقات پیش زمینه یک رویداد جهانی است، عنوان کرد: برگزاری این مسابقات زمینه ساز مسابقات بین المللی در یکم و دوم آذرماه با حضور ۴ کشور پاکستان، هندوستان، ارمنستان و افغانستان به میزبانی خراسان جنوبی خواهد بود.
وی بیان کرد: سال گذشته برای اولین بار جام پیشکسوت برگزار شد و امسال مقرر شد تجلیل از پیشکسوتانی که در قید حیات هستند، انجام شود.
رئیس هیئت کشتی خراسان جنوبی با بیان اینکه بودجه هیئت کشتی بخشی را کمک های فدراسیون بخش را اداره کل ورزش و جوانان و بخشی نیز از ناحیه خیرین و دوستداران ورزش کشتی تأمین می‌شود، تصریح کرد: در سال گذشته بودجه ای که فدراسیون به هیئت کشتی داد ۱۰ میلیون تومان و اداره ورزش و جوانان ۳۱ میلیون تومان بود که ۱۰۴ میلیون تومان برای هیئت کشتی هزینه شده است.
سروری اذعان کرد: هزینه ای که برای برگزاری این مسابقات برآورد شده بالای ۳۰ میلیون تومان است که ۵ میلیون تومان به عنوان علی الحساب اداره ورزش و جوانان پرداخت کرده است.
وی گفت: هر شهرستانی که برنامه ارائه دهد از لحاظ مالی و تجهیزات در خدمت آن ها خواهیم بود.
رئیس هیئت کشتی خراسان جنوبی عنوان کرد: در سال گذشته ۶۲۵ نفر آقا و ۱۵ خانم بیمه شده کشتی شدند، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری نیز برای ۲۲۵ نفر کارت ملی کشتی صادر شده است.
سروری خاطر نشان کرد: در این مسابقات خانواده ای کشتی گیران نیز می‌توانند حضور داشته باشند.
وی یاد آور شد: هر انتقادی که در جهت رشد ورزش کشتی باشد پذیرا هستیم.
مریم نجات نائب رئیس هیئت کشتی بانوان خراسان جنوبی نیز در این نشست اظهار کرد: با گذشت ۵ ماه از راه اندازی تیم کشتی بانوان حدود ۳۰ بانوی ورزشکار مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: در مسابقات کشتی آلیش بانوان بزرگسالان کشور تیم خراسان‌جنوبی رتبه‌های هشتم، یازدهم و سیزدهم را کسب کردند.
نائب رئیس هیئت کشتی بانوان خراسان جنوبی تصریح کرد: خانم رمضانی تنها مربی و داور ملی است که در قاین سکونت دارد از این رو اگر مربی در حوزه کشتی بانوان داشته باشم عملکرد بهتری خواهیم داشت.
انتهای پیام/ ۱۲۷/۱۱/۱۳۵