مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

برگزاری همایش سادات به منظور ایجاد تحکیم امت اسلامی است

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: برگزاری همایش سادات در راستای استفاده از ظرفیت فرزندان پیامبراکرم(ص) در جامعه اسلامی به منظور ایجاد الفت و تحکیم امت اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد رضایی مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی پیش از ظهر امرور در گردهمایی سبز پوشان علوی خراسان جنوبی که در آستان مقدس امام زادگان باقریه‌ (ع) بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: سادات دارای جایگاه والایی در جامعه هستند‌.
وی افزود: احترام به سادات وظیفه‌ای همگانی است چراکه تکریم سادات، تکریم پیامبر(ص) است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به این که مقام سادات را قرآن مشخص کرده است، تصریح کرد: مقام و جایگاه سادات از آیه های قرآن نشات می گیرد.
رضایی سادات را شجره طیبه در جهان دانست و اضافه کرد: برهمین اساس بایستی تکریم این عزیزان به صورت کامل حفظ شود.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اصل خلقت را به دلیل وجود حضرت فاطمه زهرا (س) دانست و یادآور شد: سادات بایستی به خود افتخار کنند چراکه فرزندان کسی هستند که وجود هستی به او بسته است.
رضایی ضمن اشاره به این که تمام هستی به دلیل قطب عالم، امام زمان ( عج) است، ابراز کرد: همه برکات آسمان و زمین به دلیل یکی از فرزندان حضرت فاطمه زهرا (س) است.
وی با اشاره به آیات متعدد قرآن در خصوص سادات، یادآور شد: مقام سادات، مقامی منحصر به فرد بوده که روزیِ این عزیزان شده است و باید به آن افتخار کنند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان این‌که سادات انتخاب شده بوده و باید مواظب این سرمایه عظیم باشند، ابراز کرد: باید مردم به این نکته توجه کنند که احترام به سادات، احترام به بالاترین شخصیت هستی، پیامبر عظیم الشان‌ اسلام (ص) است.
وی ضمن اشاره به ضرورت برگزاری اینگونه همایش‌ها در جامعه یادآور شد: برگزاری همایش سادات در راستای استفاده از ظرفیت فرزندان پیامبراکرم(ص) در جامعه اسلامی به منظور ایجاد الفت و تحکیم امت اسلامی است.
رضایی با اشاره به نقش تأثیرگذار امام علی(ع) در ادوار مختلف تاریخ، مطرح کرد: امام علی (ع) بخش عمده و تاثیرگذار در شکل گیری دین اسلام و احیای آن بوده است.
وی احیای دین را منوط به دو عامل عمده دانست و افزود: پشتوانه اقتصادی دین اسلام، ثروت حضرت خدیجه(س) بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین نباید فراموش کرد که استقامت امام علی(ع) در جنگ‌های مختلف مانند خندق و احد، اسلام را حفظ کرده است.
رضایی گفت: کسی که بخواهد در قیامت از شفاعت برخوردار شود، باید دل فرزندان حضرت فاطمه زهرا (س) را شاد کرده و به آن‌ها خدمت کند.
وی با بیان این مهم که شرط عاقبت به خیری و رسیدن به سعادت، نوکری اهل بیت(ع) و سادات است، متذکرشد: در طول تاریخ مشاهده می‌شود که سادات سختی‌های زیادی را متحمل شده‌اند تا راه دین گم نشده و پا برجا بماند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: امروز در جای جای اسلام ناب، مدیریت و رهبری فرزندان فاطمه زهرا (س) را داریم که بزرگترین سرمایه است.
رضایی با اشاره به این که نگاه به قرآن، کعبه، نگاه به پدر و مادر، نگاه به چهره عالم و سادات عبادت است، گفت: این افراد برکاتی برای انسان هستند که نباید فراموش شوند.
وی خطاب به سادات حاضر در جلسه تاکید کرد: سادات بایستی به گونه ای عمل کنند که زینتی برای اهل بیت عصمت و طهارت(ع) باشند.
رضایی، رسالت سادات را بسیار سنگین برشمرد و عنوان کرد: سادات باید آبرومندانه در میان مردم زندگی کنند و به طور یقین صبر و شکیبایی در برابر مشکلات، مایه آبروداری است.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۱/ ۴