مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی:

برگزاری چهارمین رویداد دیجیتال بسیج بر مبنای بهبود مشکلات خراسان‌جنوبی/ تقویت اقتصاد دیجیتال الزام جدی برای استان است

رضایی چهارمین رویداد دیجیتال بسیج را در راستای بهبود مشکلات خراسان جنوبی دانست و گفت: برای توسعه این استان نیازمند تحقق اقتصاد دیجیتال هستیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سجاد رضایی مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی در حاشیه بازدید ازچهارمین رویداد تولید محتوای فعالان فضای مجازی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، ضمن گرامیداشت یادو خاطره شهید سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت، گفت: امسال چهارمین دوره تولید محتوای تخصصی بسیج در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری هرساله رویداد تولید محتوای بسیج از سال ۹۷، گفت: این رویداد هرساله به همت سازمان فضای مجازی بسیج برگزار می شود.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: هدف اصلی این رویداد این است که تیم‌های فعال در عرصه تولید محتوای دیجیتال در دل شهرستان های گوناگون شناسایی شده و با هم به رقابت بپردازند و پس از شناسایی و استعدادیابی در عرصه کشوری به فعالیت بپردازند.

رضایی با بیان اینکه در سال ۹۸ تیم نرم افزاری خراسان جنوبی رتبه دوم کشوری را به دست آورد، افزود: این نشان دهنده ظرفیت بالای جوانان خوب استان خراسان جنوبی در این حوزه خاص فعالیتی است.

وی ظرفیت قوی و بزرگ استعدادی خراسان جنوبی و شرایط خاص استان که در الان قرار داریم را دو موضوع حائزاهمیت برای برگزاری این رویدادها دانست و افزود: الان در خراسان جنوبی در بحث صنعت و کشاورزی تاکید می شود در حالی که به واسطه خشکسالی های ۲۰ ساله کشور دچار مشکلات جدی است وعلی رغم پیگیری‌های مجدانه در حوزه کشاورزی مشکلات جدی داریم.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی ادامه داد: هم چنین در حوزه صنعت در یک منطقه ای قرار داریم که هنوز سرمایه گذاری‌های صنعتی بزرگ در خراسان‌جنوبی صورت نگرفته است و نیازمند این هستیم یک ظرفیت جدی توسعه در خراسان جنوبی کلیک بزنیم که استعداد و ظرفیت آن در خراسان جنوبی وجود داشته باشد و بهترین وجه این مهم، اقتصاد دیجیتال است.

وجود نیروی انسانی بکر و قوی در خراسان‌جنوبی

رضایی ادامه داد: با توجه به اینکه ظرفیت نیروی انسانی بکرو آموزش دیده قوی در خراسان جنوبی وجود دارد بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های کامپیتر، فناوری اطلاعات و تخصصی نرم افزار داریم که در رشته خود بکارگیری نشده اند.

نیازمند ورود به عرصه اقتصاد دیجیتال هستیم

وی ضمن تاکید بر بهره گیری از ظرفیت نیروی انسانی بزرگ در خراسان جنوبی، تصریح کرد: نیازمند بازکردن دریچه ای توسعه جدید در خراسان جنوبی به نام اقتصاد دیجیتال هستیم.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی اضافه کرد: همین جوانان، نوجوانان فعال در عرصه اقتصاد دیجیتال می توانند با فعالیت موثر در این عرصه، شرکت های کوچک و بزرگ تشکیل بدهند و باعث پیشرفت روز افزون خراسان جنوبی می شوند.

رضایی با بیان اینکه اقتصاد دیجیتال نیاز به جاده، بودجه کشوری، پرواز و سرمایه گذاری چند ده میلیاردی ندارد، تاکید کرد: برای فعالیت موثر در این عرصه نیازمند اهمیت دادن به افراد مستعد داریم تا این حلقه های واسط و شرکت های کوچک وجود داشته باشند و کم کم اقتصاد دیجیتال فعالیت کند.

خراسان جنوبی می تواند استان های برتر در هوش مصنوعی باشد

وی با بیان اینکه امام خامنه ای سال گذشته در دیدار با نخبگان فرمودند” ما باید جزو ۱۰ کشور برتر هوش مصنوعی دنیا باشیم”، گفت: این ظرفیت در خراسان جنوبی وجود دارد که بتواند در هوش مصنوعی جزو استان های برتر کشوری باشیم.

تقویت اقتصاد دیجیتال الزام جدی برای خراسان‌جنوبی است

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی تقویت اقتصاد دیجیتال را یک نیاز و الزام برای خراسان جنوبی بیان کرد و افزود: این رویدادها از قبیل رویداد تولید محتوای بسیج می تواند موثر در شناسایی استعدادها باشد که نیازمند کمک پارک علم و فناوری بنیاد نخبگان هستیم تا در آینده اقتصاد دیجیتال کشور که دولت نیزرویکرد بسیار جدی دارد بتوانیم فعالیت موثر ثمری داشته باشیم.

رضایی به اهمیت فضای مجازی اشاره کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از اغتشاشات و ناامنی ها به واسطه این بوده است که فضای مجازی رهایی داشته ایم و خیلی از این تهدیدها بسترساز خیلی از این ناامنی ها را شکل داده است که می بایست زمینه ای برای شکوفایی فرصت های فضای مجازی فراهم کنیم.

وی یکی از فرصت های جدی فضای مجازی را فرصت های دیجیتال و آینده ساز در فضای مجازی دانست و گفت: این فضا مبتنی بر فناوری روز است؛ اگر کشوری مبتنی بر محتوای آینده دار و فناوری روز فعالیت کند می تواند آینده فضای مجازی را در اختیار خودش قرار بدهد.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی اظهارکرد: خیلی از شرکت های نرم افزاری در قالب استارت‌آپ‌های کوچک فعالیت می کنند و بعد تبدیل به شرکت های بزرگ در این بستر شده اند و کار اصلی خود را با نرم افزاری کوچکی آغاز و بعد در حوزه های مختلفی فعالیت کرده اند.

رضایی قالب اصلی این دوره رویداد تولید محتوای بسیج را مبتنی بر انیمیشن، پویانمایی، تولید نرام افزار ویژه تلفن همراه و تولید بازی مبتنی بر تلفن همراه دانست وگفت: این‌ها، قالب های اصلی شکل دهنده فضای مجازی را شامل می شود.

تاکید بر حمایت از تولید محتواهای بومی

وی ضمن تاکید بر حمایت موثر از تولید محتواهای بومی فضای مجازی، گفت: اگر در این حوزه ورود پیدا کرده، تیم های خوبی را شکل بدهیم و جوان‌های خود را حمایت کنیم این حوزه در اختیار خودمان خواهد بود اما اگر در این حوزه ورود پیدا نکنیم نرم افزارهای خارجی، پویانمایی و انیمیشن‌ و بازی‌های خارجی مبتنی بر فرهنگ غربی برای نوجوانان و جوانان آینده ساز فرهنگ ما را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

نیازمند تولید محتوای جدی در عرصه فضای مجازی هستیم

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در حوزه تولید محتوا نیاز به همکاری جدی داریم، گفت: ما نیاز به نهضت تولید محتوای جدی در عرصه فضای مجازی داریم.

رضایی بیان کرد: در بسیج به دلیل ارتباط با پایگاه های بسیج، جوانان روستاها و شهرستان های کوچک استعدادهای کشف و دیده می شوند که مبهوت می شویم به طوری سال گذشته فردی که به عنوان اول انیمیشن معرفی شد با کمترین امکانات کار خود را شروع کرد و برای اولین بار توسط دوره تولید محتوای بسیج شناخته شد.

وی گفت: در شبکه گسترده فضای مجازی بحث تولید محتوا داریم که توسط نرم افزارهای گوناگون موبایلی انجام می شود و بهترین‌های آنها در مرکز متنای بسیج آموزش دیده می شوند و برخی از انیمیشن ها و پویایی ها خروجی گرفته می شود و تبدیل به تیم های فعال در حوزه های مختلف می شوند.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نیازمند همکاری همه دستگاه های متولی، ارگان ها و ادارات هستیم، افزود: امیدواریم با همکاری ادارات بتوانیم تیم های خوبی را در پویانمایی و تولید محتوا در حوزه نرم افزار، بازی و موبایلی انجام بدهیم و اقتصاد دیجیتال با هماهنگی ادارات درحوزه استارت‌آپی هم فعالیت ویژه داشته باشیم.

استقبال خوب فعالان فضای مجازی از رویداد تولید محتوای بسیج

رضایی بیان کرد: امسال نیز علی رغم اینکه همزمان دو رویداد دیگر در دانشگاه بیرجند و شهرک صنعتی بیرجند انجام می شود اما استقبال خوبی از تولید محتوای بسیج صورت گرفت و ۹ تیم نرم افزاری خوبی در حوزه پویانمایی و بازی وجود دارند که پس از داوری در رویداد کشوری سازمان فضای مجازی بسیج که اواخر آذرماه در تهران برگزار می شود شرکت خواهند کرد و اختتامیه این رویداد بسیج در هفته بسیج برگزار و از افراد برگزیده تجلیل می شود.

وی اظهارکرد: با آغاز رویداد، به مدت ۴۸ ساعت تیم ها باید در حسینیه جماران بیرجند حضور داشته باشند و خروجی فعالیت خود را آماده کنند و این در سایت کشوری ثبت داوری می شود و جمع بندی و نتیجه داوری مشخص و تیم های برتر نیز توسط تهران تعیین می شود و در رویداد کشوری شرکت داده خواهند شد.

وی یادآورشد: با توجه به شرایط کنونی این رویداد برگزار شد؛ این تیم ها براساس رزومه اولیه فیلتر و پذیرش شدند در حالی تعداد تیم ها بیشتر از اینها بود که امیدواریم از ظرفیت تیم ها در راستای بهبود مشکلات استان خراسان جنوبی بهره گرفته شود.

انتهای پیام/ ۵