از ۳۱ تیرماه الی ۱۰ مردادماه انجام می شود؛

برگزاری چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در ۵ منطقه خراسان جنوبی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از برگزاری مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در پنج منطقه خراسان جنوبی از ۳۱ تیر الی ۱۰ مرداد با حضور یک و ۹۸۵ نفر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام پرویز بخشی پور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در مقطع شهرستانی از ۳۱ ترماه الی ۱۰ مردادماه در استان خراسان جنوبی برگزار می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه یک هزار و ۹۸۵ نفر در این مسابقات شرکت خواهند کرد، افزود: از لحاظ آمار ثبت نام کنندگان در این دوره از مسابقات قرآن کریم خراسان جنوبی توانسته در سطح کشور رتبه سوم را به دست آورد.
وی به رشته های چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اشاره کرد و گفت: این مسابقات در ۹ رشته شامل قرائت تحقیق قرآن کریم، قرائت ترتیل قرآن کریم، حفظ کل قرآن کریم، حفظ ۵ جز، حفظ ۱۰ جز، حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم و رشته اذان و دعاخوانی برگزار می شود.
حجت الاسلام بخشی پور با اشاره به اینکه چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در پنج منطقه استان برگزار می شود، ادامه داد: منطقه یک شهرستان های بیرجند و خوسف هستند که در ۳۱ تیرماه و یک مردادماه میزبان برگزاری این مسابقات خواهند بود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در ادامه عنوان کرد: منطقه ۲ شامل شهرستان های قاین، زیرکوه و خضری می شود و مسابقات قرآن کریم در این شهرستان ها در سوم مردادماه به میزبانی شهرستان قاین برگزار می شود.
وی ادامه داد: در منطقه سه شهرستان های سرایان و فردوس چهارم مردادماه و در منطقه چهار شهرستان های بشرویه و طبس پنجم مردادماه و در منطقه پنج شهرستان های سربیشه و نهبندان و درمیان ۱۰ مردادماه این مسابقات برگراز خواهد شد.
حجت الاسلام بخشی پور در پایان گفت: مرحله شهرستانی مسابقه رشته تفسیر قرآن کریم نیز به صورت غیرحضوری ۱۳ مرداد در سطح خراسان جنوبی با حضور یک هزار و ۳۰۰ نفر برگزار می شود.
انتهای پیام /۳