مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی خبر داد؛

برگزاری کارگاه‌های آموزشی سواد رسانه با حضور داور مسابقه عصرجدید در بیرجند

رضایی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی سواد رسانه با حضور دکتر مجید اسماعیلی برای اقشار مختلف جامعه در بیرجند خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سجاد رضایی مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: آموزش سواد رسانه به عموم مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که با گسترش فضای مجازی، حجم زیادی از اخبار و اطلاعات در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در کنار استفاده‌های مفیدی که از فضای مجازی می‌توان داشت، بسیاری از اخباری که منتشر می‌شود، منبع موثق ندارد و دشمن نیز از فضای مجازی جهت دروغ‌پراکنی، انحراف و تشویش اذهان عمومی استفاده می‌کند.

رضایی گفت: در ادوار مختلف شاهد سوءاستفاده دشمن از فضای مجازی جهت انحراف افکار عمومی و ایجاد آشوب در جامعه بودیم و نمونه اخیر، فوت خانم مهسا امینی بود که دشمنان، مطلبی دروغ در علّت فوت این خانم بیان کردند و همان دروغ که متأسفانه بسیاری از افراد بدون تحقیق، آن را قبول کردند و حتی برخی چهره‌ها نیز آن دروغ را گسترش دادند، باعث ایجاد آشوب در جامعه و به‌بارآوردن خسارت جانی و مالی زیادی در جامعه شد.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی عنوان کرد: با توجه به اهمیت ارائه آموزش‌های سواد رسانه در جامعه، مدیریت نسرا سازمان فضای مجازی بسیج، آموزش‌های سواد رسانه را در دستور کار خود قرار داده و در سال‌جاری دنبال تحقق آموزش ۸۵ هزار نفری مردم استان خراسان جنوبی است.

وی از برگزاری کلاس‌های حضوری و مجازی آموزش سواد رسانه ای در استان خبر داد و گفت: در جهت برگزاری کلاس‌های سواد رسانه، سازمان فضای مجازی بسیج، دکتر مجید اسماعیلی، داور مسابقه عصرجدید، عضو هیئت مدیره مؤسسه شهید آوینی، مدیرعامل مؤسسه آوین رسانه فیلم، تهیه‌کننده و کارگردان و استاد سواد رسانه را دعوت کرده تا برای اقشار مختلف مردم، کارگاه آموزشی سواد رسانه برگزار کند.

رضایی خاطر نشان کرد: صبح روز چهارشنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱ کارگاه آموزشی سواد رسانه برای بانوان با عنوان تربیت رسانه‌ای در خانواده برگزار می‌شود.

وی در پایان افزود: علاقه‌مندان جهت کسب آموزش‌های سواد رسانه‌ای می‌توانند با آی‌دی @nasraakhj در یکی از پیام‌رسان‌ها ارتباط برقرار کنند.

انتهای پیام/۴