برگزاری کارگاه توجیهی جهاد تبیین ویژه دانش آموزان

نشست و کارگاه توجیهی جهاد تبیین ویژه ۸۰ دانش آموز مجمتع فرهنگی تربیتی ولایت در بیرجند برگزار شد.

به گزارش خاورستان ،جهاد تبیین یکی از دستورکارهای بسیار مهم برای مقابله با هرگونه انحراف و تحریف در گفتمان و ارزش های انقلاب اسلامی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها و در مقاطع گوناگون بر این مهم تأکید کرده اند.

در این راستا نشست و کارگاه توجیهی جهاد تبیین با حضور محمد عرب مدیر کل کمیته امداد ، فرخنده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حاجی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و با شرکت ۸۰ دانش آموز مجتمع فرهنگی، تربیتی و شبانه روزی امامت بیرجند برگزار شد.

سورگی معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری این کارگاه توجیهی گفت: این نشست به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و با تاکید فرمایش مقام معظم رهبری که جهاد تبیین را به عنوان ضرورت فرهنگی تکلیف کرده بودند با همکاری اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

وی با اشاره به این که تراز بالای علمی و اعتقادی دلیل انتخاب این دانش آموزان بوده است افزود: کارگاه آموزشی و تفهیمی جهاد تبیین را برای ۸۰ دانش آموز مجتمع فرهنگی ، تربیتی و شبانه روزی امامت بیرجند برگزار کردیم.

به گفته وی قرار است هر کدام از دانش آموزان به عنوان سفیر فرهنگی در مدارس و برای دوستانشان نقش آفرین باشند و بتوانند تا حدودی پاسخگوی شبهات و ابهاماتی که در ذهن دوستانشان وجود دارد هم باشند.

وی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه ها اعلام آمادگی کردند از لحاظ محتوای فرهنگی و تهیه کتب عقیدتی و علمی مورد نیاز دانش آموزان ، کمیته امداد را همراهی نمایند.