جهت غنی سازی اوقات فراغت؛

برگزاری کلاس های اوقات فراغت درکتابخانه های عمومی بیرجند

مسئول کتابخانه 9 دی بیرجند گفت: با توجه به فصل تابستان و ایام اوقات فراغت دانش آموزان در محل کتابخانه های عمومی سطح شهر کلاس های تابستانی برای دانش آموزان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ایام تابستان و تعطیلی مدارس است و کلاس های اوقات فراغت با هزینه کم در تمام کتابخانه های عمومی سطح شهر بیرجند برگزار می‌شود.
سیده فاطمه جعفری مسئول کتابخانه ۹ دی بیرجند در این خصوص در گفت و گو با خاورستان، اظهار کرد: :هدف از تشکیل این کلاس ها ،استفاده مفید افراد از اوقات فراغت و نیز یادگیری مهارت برای کسب درآمد است.
وی با بیان اینکه در کتابخانه ۹ دی کلاس های مختلف هنری،ادبی،قرآنی وعلمی برگزارمی‌شود؛گفت: این کلاس ها همگانی است و شرایط خاصی ندارد فقط باید افراد عضو کتابخانه باشند تا بتوانند از این امکانات استفاده کنند.
مسئول کتابخانه ۹دی بیرجند در ادامه افزود:با توجه به اینکه در منطقه مهرشهر بیرجند شاهد درآمد اندک خانواده ها هستیم سعی کردیم که هزینه کلاس ها کم باشد تا بتواند مورد استفاده همگان قرار گیرد.
سیده طاهره هاشمی مسئول کتابخانه الغدیر بیرجند نیز در گفت و گو با خاورستان،اظهارکرد : خلاقیت، از مهم‌ترین اصولی است که باید در تربیت کودکان مدنظر قرار داد ؛پرورش و خلاقیت موجب افزایش اعتمادبه‌نفس، کمک به پیدا کردن کلید حل مسایل در زندگی، پرورش حس کنجکاوی و در نتیجه شکل گیری شخصیت سازنده و پویا می‌شود که یکی از مهم‌ترین راه های پرورش خلاقیت، انجام کارهای هنری توسط کودک است.
وی افزود:در کتابخانه عمومی الغدیر برنامه های متنوعی از جمله برگزاری کلاس نقاشی ، شعر خوانی، کارگاه کاردستی، کلاس آموزش خوشنویسی و … برگزار می‌شود که انشاء الله این برنامه ها تا پایان تابستان ادامه دارد.
مسئول کتابخانه الغدیر بیرجند اذعان کرد: این برنامه ها جهت پر کردن اوقات فراغت کودکان و نیز تقویت خلاقیت و رشد استعدادهای هنری دانش آموزان است.
انتهای پیام/۱۳۸