رئیس شورای دانش و پژوهش نیروهای مسلح خراسان جنوبی خبر داد

برگزاری ۳۰ برنامه محوری در هفته پژوهش/ جشنواره استانی دانش و پژوهش نیروهای مسلح خراسان جنوبی ۲۷ آذر برگزار می‌شود

خسروی گفت: در هفته پژوهش ۳۰ برنامه محوری مشترک و ۱۸۴ برنامه توسط یگان های مختلف نیروهای مسلح در استان برگزار می شود‌.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ عباس خسروی معاون طرح و برنامه سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی و رئیس شورای دانش و پژوهش نیروهای مسلح خراسان جنوبی صبح امروز در شورای دانش و پژوهش نیروهای مسلح خراسان جنوبی ضمن تبریک هفته پژوهش، اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری ۲۲ بهمن ماه سال گذشته و در آستانه ورود به ۴۰ سالگی دوم انقلاب منتشر شد و ایشان در این بیانیه از برکات انقلاب که یکی از این موارد علم و فناوری است، یاد کردند.
وی افزود: مقام معظم رهبری ۷ توصیه به مردم خصوصا جوانان دارند که اولویت ایشان دانش و فناوری است.
معاون طرح و برنامه سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی با اشاره به آغاز هفته پژوهش از امروز گفت: در هفته پژوهش ۳۰ عنوان برنامه مشترک و ۱۸۴ برنامه توسط یگان های مختلف نیروهای مسلح در استان برگزار می شود‌.
خسروی تصریح کرد: ارج نهادن به جایگاه نیروهای مسلح، ترویج و ترغیب دانشوران به علم پژوهشی، به نمایش گذاشتن دستاوردهای اندیشه ورزان و تعامل پژوهشگران در داخل و خارج سازمان از جمله اهداف برگزاری برنامه های هفته پژوهش است.
وی افزود: نشست صمیمی پژوهشگران با فرماندهان یگان ها، پخش سخنرانی امامین در مورد علم و دانش پژوهشی در نمازخانه های یگان ها، برگزاری مسابقه از متن بیانیه گام دوم انقلاب، فضاسازی علمی و پژوهشی با بهره گیری از بیانیه گام دوم انقلاب، برگزاری و بازدید اردوهای علمی، دیدار با خانواده شهدای عرصه علم و پژوهش، تجلیل از برگزیدگان علمی رده های مختلف، برگزاری مسابقه تجربه نگاری و تقدیر از سربازان دانش و پژوهش از جمله برنامه های هفته پژوهش است.
معاون طرح و برنامه سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی به برنامه محوری جشنواره استانی دانش و پژوهش نیروهای مسلح خراسان جنوبی در هفته پژوهش اشاره کرد و گفت: این جشنواره چهارشنبه ۲۷ آذرماه با سخنرانی دکتر قدیانی مشاور عالی فرمانده کل سپاه و حضور ۳۵۰ نفر از نخبگان و برگزیدگان علمی برگزار خواهد شد و از برگزیدگان و نخبگان نیروهای مسلح تقدیر خواهد شد.
خسروی تصریح کرد: ۸ کتاب آماده تدوین است و در این جشنواره ۵ کتاب رونمایی خواهد شد که نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است و در حاشیه این جشنواره نیز یک نمایشگاه از دستاوردهای علمی و پژوهشی برپا خواهد شد.
وی افزود: در سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی ۱۱ نیاز دانشی در سال جاری احصا شده است که ۴ پروژه در دست اجرا و یک پروژه در حال دفاع است و ۳ پایان نامه نیز به صورت ملی انجام شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲