مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی:

برگزاری ۶۰ عنوان برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت دهه فجر در خراسان جنوبی

نبی زاده گفت: برای ایام الله دهه فجر، اجرای بیش از 60 برنامه فرهنگی، هنری و قرآنی در سطح استان پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر نبی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی امروز در کمیته تخصصی فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر  استان اظهار کرد: طی دو سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا امکان برگزاری بسیاری از برنامه های فرهنگی و هنری فراهم نشده بود که امسال با توجه به تزریق واکسن در جامعه، برنامه های فرهنگی و هنری متنوع با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفتند.

وی با اشاره به این که هر ساله تهیه و تدوین برنامه ها و فعالیت های دستگاه های عضو کمیته بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرای عضو کمیته اهم برنامه ها و آن دسته که جنبه عمومی دارند را در قالب فایل ورد به همراه برنامه زمان بندی اجرا، تا پایان این هفته ارائه دهند تا جهت برنامه ریزی نهایی در ستاد شهرستانی و استانی دهه فجر اعلام کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که دهه فجر بهترین فرصت برای بیان دستاوردهای انقلاب است، از نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو کمیته تقاضا کرد تا در برنامه های فرهنگی و هنری علاوه بر مد نظر قراردادن این موضوع، توجه ویژه ای به پاسخگویی به شبهات و سوالات خصوصا برای نسل جوان داشته باشند.

نبی زاده با تاکید بر این که هدف از برپایی این کمیته تعریف و تبیین برنامه ها با گستره و عمق بیشتر است، اضافه کرد: باید از ظرفیت فضای مجازی نیز برای بیان دستاوردها و گام هایی که انقلاب در این ۴۰ سال در کشور و منطقه برداشته است، استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر استفاده از ظرفیت های مردمی همانند هیئات، انجمن ها، کانون های فرهنگی و هنری مساجد و سایر تشکلاتی که می توانند در این بستر کمک کننده باشند، تاکید کرد و گفت: در کنار این موارد، اطلاع رسانی شایسته برنامه ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که در شرایط کنونی، ایجاد نشاط و امید به آینده روشن و توان ملی و مذهبی اهمیت فراوانی دارد، ادامه داد: سیاست های دولت در سطح کلان ریاست جمهوری و دیگر مسئولین دولتی را برای تعریف برنامه های این ایام مد نظر داشته باشید.

نبی زاده در ادامه از اجرای بیش از بر ۶۰ برنامه فرهنگی، هنری و قرآنی در سطح استان خبر داد و افزود: با هدف فراهم سازی حضور حداکثر مخاطبین، بیش از ۲۰ برنامه در مرکز استان و باقی برنامه ها در سطح شهرستان ها برگزار خواهند شد.

وی به اهم برنامه های ایام الله دهه فجر اشاره کرد و گفت: برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر از ۱۵ تا ۲۲ بهمن ماه و برگزاری چهاردهمین جشنواره هنرهای تجمسی فجر با رویکرد جدید از ۱۵ تا ۳۰ بهمن ماه از جمله این برنامه ها خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های آموزش رایگان هنر در سطح استان از ۹ بهمن ماه، برپایی نمایشگاه آثار خوشنویسی از اساتید کشوری از ۷ تا ۱۵ بهمن ماه و اجرای ۴ نمایش در مرکز استان و شهرستان ها دیگر برنامه های این ایام است.

نبی زاده از برگزاری اختتامیه نهمین دوره جشنواره شعر فجر استان و برگزاری دومین دوره جشنواره کالاهای فرهنگی خبر داد و بیان کرد: در کنار دعوت از قاریان بین المللی برای حضور در استان، جلسات روشنگری درخصوص اهداف انقلاب، کارگاه های تبیین گام دوم انقلاب در موسسات قرآنی و محافل انس با قرآن نیز برگزار خواهند شد.

انتهای پیام/۱۰