نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس:

بسته بودن گمرک یزدان یکی از موانع تولید است

اسحاقی گفت: بسته بودن گمرک یزدان یکی از موانع تولید است و خواستار بازگشایی آن هستیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سلمان اسحاقی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی، بسته بودن گمرک یزدان را یکی از موانع تولید دانست و گفت: خواستاریم پایانه مرزی یزدان در شهرستان زیرکوه بازگشایی شود.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در زیرکوه و قاین افزود: راه‌آهن تربت جام، سنگان، خواف به دوغارون و افغانستان در حال اجرا است.
اسحاقی خواستار طراحی راه‌آهن تربت جام – سنگان، حاجی‌آباد و یزدان شد و اظهار کرد: تحقق این امر آبادی این منطقه را به همراه دارد.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر مسیر راه‌آهن پیشنهاد شده از سمت گمرک یزدان به روستا‌های کلاته نظر افغانستان و بعد هرات برود، اتفاق مطلوبی برای این شهرستان مرزی و منطقه است.
وی با اشاره به معضل کم آبی در شهرستان‌های خراسان جنوبی، عنوان کرد: خواستاریم در زمینه انتقال آب از خلیج فارس یا دریای عمان، سهمیه‌ای به شهرستان زیرکوه تعلق گیرد.
اسحاقی با اشاره به کمبود و گرانی نهاده‌های دامی در استان بیان کرد: افزایش توزیع این نهاده‌ها جهت حمایت از دامداران مرزنشین استان است.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی خواستار رفع بروکراسی‌های اداری در صنعت، معادن و توسعه خراسان جنوبی شد و تصریح کرد: در حال حاضر این بروکراسی‌ها دست و پاگیر شده و گلایه‌های زیادی را به دنبال دارد.
وی همچنین خواستار ساخت سالن هزار و ۲۰۰ نفری استاندارد زیرکوه شد و گفت: احدات سالن ورزشی در روستا‌های مرزی نقش مهمی در نگهداشت جمعیت دارد.
انتهای پیام /۳