مدیرعامل بانک توسعه تعاون استان خراسان‌جنوبی:

بسته حمایتی جهش تولید برای تعاونی‌های خراسان‌جنوبی ابلاغ شد

ملائی گفت: در نشست فصلی و هم اندیشی اتحادیه‌های شرکت‌های تعاونی استان خراسان جنوبی بسته حمایتی جهش تولید ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا ملائی، مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان خراسان‌جنوبی در نشست فصلی و هم اندیشی اتحادیه‌های شرکت‌های تعاونی استان گفت: در رأس همه امور و اهداف بانک توسعه تعاون، تقویت و حمایت از بخش تعاون در اولویت نخست قرار دارد.
وی در نشست فصلی اتحادیه‌های شرکت‌های تعاونی استان که به مناسبت گرامی داشت هفته تعاون برگزار گردید، گفت: توجه این بانک به تعاونی‌های دانش بنیان بیشتر از پیش است و بانک با تمام خدمات و محصولات خود پذیرای این بخش می‌باشد. بانک توسعه تعاون که واژه پرمعنای تعاون را همیشه با افتخار در پسوند نام بانک یدک می‌کشد، خود را جزء لاینفک از بخش تعاون، اتاق تعاون و مجموعه اتحادیه‌های شرکت‌های تعاونی می‌داند؛ از این رو به عنوان خادم این بخش همواره تلاش در جهت حمایت از اعضا و شرکت‌های تعاونی را حتی فراتر از تعهداتش سرلوحه امور قرار داده است چرا که مسیر توسعه، تعاون است.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان خراسان‌جنوبی در خصوص تصویب و ابلاغ افزایش هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک توسعه تعاون تاکید کرد: حمایت از تعاونی‌های کشور که به عنوان رکن سوم اقتصاد ایران از جمله مسئولیت‌های بانک توسعه تعاون است، قطعاً در صورت تحقق افزایش سرمایه بانک، فرایند تأمین مالی این بخش که قرار است طبق سند چشم‌انداز سهمی ۲۵ درصدی در اقتصاد ملی داشته باشد، تسریع و تسهیل خواهد شد.
ملائی ضمن ابلاغ بسته حمایتی جهش تولید، به تبیین و تشریع این محصول پرداخت و گفت: تسهیلات موضوع بسته اعتباری جهش تولید با اولویت حمایت از شرکت‌های تعاونی، حداکثر تا ۱۰۰ میلیارد ریال و فرصت ویژه ۴ ماهه تنفس در بازپرداخت طراحی‌شده که بر اساس هدف‌گذاری پرداخت تسهیلات مؤثر از سوی این بانک به بخش‌های مختلف تعاون اعم از تولیدی و خدماتی و نیز اصناف و بنگاه‌های اقتصادی خارج از بخش تعاون با اولویت اشتغال‌زایی در اقتصاد ملی پرداخت خواهد شد.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان خراسان جنوبی با دعوت از تعاونی‌ها به تعامل بیشتر با بانک توسعه تعاون، خاطر نشان کرد: موضوع این تسهیلات به‌منظور رونق بخشی به تولید و فضای کسب‌وکار، تأمین سرمایه در گردش موردنیاز بابت تأمین مواد اولیه و حمایت از نیروی کار شاغل در بخش‌های متقاضی دریافت تسهیلات است. همچنین پررنگ‌تر شدن حضور تعاونی‌ها در بانک توسعه تعاون، اعضای تعاونی‌ها و شرکت‌های تعاونی را منتفع می‌سازد.
انتهای پیام/۱۲۷