رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

بسیاری از مشکلات در حوزه فرهنگی تنها با صدور مجوز حل می‌شود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات موجود در حوزه فرهنگی مالی نیستند و تنها با صدور مجوز حل می‌شوند، گفت: امیدواریم برگزاری جلساتی با حضور وزرای مربوطه و مسئولان استانی ثمرات خوبی از بعد معنوی، مادی و برنامه‌ای داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در دیدار با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از نزدیک توانمدی‌ها و مشکلات حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش را بازدید کردند.
وی افزود: ما به این بازدیدها اکتفا نکردیم و طی جلساتی از نزدیک صحبت‌های مسئولان را شنیدیم و قرار بر این شد در تهران جلساتی با حضور وزرای مربوطه و استاندار و مسئولان استانی برگزار شود تا برنامه‌ریزی شود و مشکلاتی که امکان دارد حل شود.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات موجود در حوزه فرهنگی مالی نیستند و تنها با صدور مجوز حل می‌شوند، گفت: امیدواریم با برگزاری جلسای با حضور مسئولان استانی ثمرات خوبی از بعد معنوی، مادی و برنامه‌ای داشته باشد.
زاهدی عنوان کرد: نمایندگان مردم خراسان‌جنوبی در مجلس شورای اسلامی در صحن مجلس نیروهایی ولایی و انقلابی هستند و هر جا که نیاز به تحرک انقلابی باشد پای کار هستند و با هماهنگی بسیار خوب بین آن‌ها اثربخشی بیشتری را در پی دارد و امید است که این سفر دستاوردی برای استان داشته باشد.
نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گفت: استان خراسان‌جنوبی از قدیم الایام استان فرهنگی و آموزشی در فرهنگ بوده و صادرات استان به استان‌های همجوار معلم است.
وی افزود: امیدواریم مباحث مطرح شده، توسط کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بررسی شود و رویداد و فرآیندش در جهت توسعه علم و معرفت در این خطه از شرق کشور اقدام به عمل آید.
انتهای پیام/ ۱۳۵