به مناسبت ۱۳ آبان روز دانش آموز؛

بسیج دانش‌آموزی بستری امن برای شکوفا شدن استعدادها است

اله‌یار زاده دانش‌آموز بسیجی موفق گفت: بسیج دانش آموزی بستری امن برای شکوفا کردن استعدادها است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ۱۳ آبان به نام روز دانش آموز نامگذاری شده است. علت نامگذاری این روز، واقعه کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی می‌باشد که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند. به منظور گرامی‌داشت این روز، ۱۳ آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز دانش‌آموز نامگذاری شده است.
سیزده آبان که در مبارزه و قیام دانش آموزان متعهد و بیدار بر ضد رژیم شاه و حامیان آن به ویژه استکبار جهانی ریشه دارد، نشانه آن است که این قشر آگاه و متعهد، در راه رسیدن به اهداف والا و عظیم انقلاب اسلامی، چه در زمان طاغوت و چه پس از پیروزی شکوه مند انقلاب اسلامی، از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.
به این مناسبت با یکی از دانش آموزان نخبه و بسیجی بیرجند گفت‌وگو کردیم.
زهرا اله‌یار زاده دانش‌آموز نخبه پایه دوازدهم رشته تجربی که عضو فعال بسیج دانش آموزی است در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص موفیت هایش اظهار کرد: در زمینه علمی موفق به کسب رتبه دوم کشوری در جشنواره نوجوان خوارزمی شدم.
وی افزود: همچنین در زمینه ورزشی موفق به کسب بیش از سه رتبه در سطح شهرستان و استان شدم و در زمینه فرهنگی موفق به کسب رتبه ممتاز در مسابقاتی از جمله انشا نویسی، احکام و حفظ، قرائت و تفسیر قرآن شده‌ام.
این دانش آموز بسیجی موفق بیان کرد: مسابقات فرهنگی که موفق به کسب رتبه ممتاز شدم در سطح شهرستان و استان برگزار شده است.
اله‌یار زاده با بیان این‌که رسیدن به موفقیت دشوار است، عنوان کرد: برای رسیدن به نتیجه دلخواه و موفقیت بیش از ۱۰ مرتبه شکست خوردم اما تنها چیزی که مجدد مرا تشویق به بلند شدن می‌کرد امید به خدا و هدف نهایی یعنی رسیدن به موفقیت بود.
وی با اشاره به نقش خانواده در موفقیتش، گفت: خانواده‌ام در تمام لحظات سخت و آسان، غم و شادی همراهم بوده و به عنوان یک موتور متحرک من را در مسیر رسیدن به موفقیت همراهی کردند.
این دانش آموز بسیجی موفق افزود: حضور در بسیج دانش آموزی و فعالیت در این عرصه برایم به معنی حضور در یک خانواده ۲۰ میلیون نفری است.
اله‌یار زاده خاطرنشان کرد: با حضور در بسیج دانش‌آموزی نکات مهمی از جمله کار تشکیلاتی، نظم، وفاداری، انسانیت، شاد بودن، بصیر و امین بودن را فرا گرفتم.
وی اظهار کرد: حدود ۹ سال می‌شود عضو بسیج دانش آموزی هستم.
این دانش آموز بسیجی موفق بیان کرد: بسیج زمینه ارتباط گسترده من را با جامعه امروزی فراهم کرده و در این راستا قطعا تاثیراتی در زندگی و روحیه من داشته است.
وی در خصوص اهمیت روز ۱۳ آبان، اظهار کرد: این روز دارای اهمیت فراوانی است چراکه ۱۳ آبان برای گرامیداشت یاد و خاطره دانش آموزانی است که با شجاعت و افتخار لانه جاسوسی آمریکا در ایران تسخیر کرده و آتش زدند.
اله‌یار زاده بیان کرد: اتفاق مهم ۱۳ آبان در سال ۵۷، انقلاب اسلامی را به روزهای سرنوشت ساز و پیروزی نزدیک تر کرد.
وی گفت: دانش‌آموزان نقش ویژه‌ای در پیشبرد اهداف جامعه، نظام و کشور دارند.
این دانش آموز بسیجی موفق اظهار کرد: دانش آموزان در اوج خلاقیت، توانایی، شور و نشاط پیام های زیبا و آرمانی شان را به گوش جامعه می‌رسانند.
وی خاطرنشان کرد: جامعه بدون دانش آموز بی روح و خشک است.
اله‌یار زاده در خصوص بسیج دانش آموزی و دعوت دانش‌آموزان به حضور در بسیج، تصریح کرد: بسیج یک بستر امن برای شکوفا کردن استعدادها است.
این دانش آموز بسیجی موفق بیان کرد: بسیج دانش آموزی جایی است که می‌توان به آن اعتماد کرد و با حضور در آن کارهای بزرگی را یاد گرفت.
وی افزود: شکست و نا امیدی در فعالیت بسیج دانش آموزی معنایی ندارد و با کسب تجربه می‌توان به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کرد.
انتهای پیام/۱۲۷