بسیج رسانه خراسان جنوبی پیگیر برخورد نامناسب با خبرنگاران شد/ رئیس اتاق اصناف: موضوع را پیگیری می‌کنیم

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی پیگیر برخورد نامناسب یکی از روسای اتحادیه‌های صنفی استان با خبرنگار خبرگزاری شبستان شد و رئیس اتاق اصناف نیز قول پیگیری این موضوع را داد.

به گزارش خاورستان ، مسئولان و بدنه دستگاه های اجرایی استان باید به صورت شفاف، فعالیت های خود را ارائه کنند و در قبال اصحاب رسانه نقدپذیر و پاسخگو باشند”،از این نمونه این شعارها زیاد شنیده ایم.
رسانه ها و خبرنگاران زبان گویای مردم و بیانگر حقائق و مشکلات جامعه و خود متوجه مشکلات کشور و مردم هستند. پاسخگویی مسئولان در برابر خبرنگاران به عنوان رکن اساسی حلقه ارتباط مردم و دستگاه های اجرایی است و نزدیکی و همراهی ملت و مسئولان موجب اقتدار نظام اسلامی می شود.
یکی از رسالت های مهم خبرنگاران بیان مشکلات فعلی جامعه و بیان پاسخ های مسئولان به جامعه و مطالبه گری در راستای بهبود شفافیت و آگاهی جامعه و ارائه گزارش اقدامات و فعالیت های مسئولان در دستگاه های اجرایی است؛ هر چند این روزها خبرنگاران با عدم پاسخگویی یا پاسخ سرد و در حد پاسخ چهار گزینه ای مدیران و مسئولان روبرو می شوند.
سه روز پیش خبرگزاری شبستان خراسان جنوبی در راستای وظیفه ذاتی خود دنبال حل مشکلات گرانی لوازم خانگی و بیان مشکلات رفت که پس از دریافت صحبت های مردمی، سراغ رئیس اتحادیه لوازم خانگی می رود اما با این جمله روبرو می شود «پاسخ نمی دهم به هر کس می خواهید بگویید»
موضوع را پیگیری می‌کنیم
علیزاده رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی که خودش همیشه پاسخگوی رسانه و خبرنگاران است به خاورستان، گفت: همه خود را ملزم به پاسخگویی به افکار عمومی و رسانه می دانیم و این وظیفه ذاتی هر مسئولی است.
وی با اشاره به برخورد رئیس اتحادیه لوازم خانگی به خبرنگار شبستان عنوان کرد: این موضوع را قطعا پیگیری خواهیم کرد.
رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی عنوان کرد: روز گذشته نیز نامه ای از طرف بسیج رسانه خراسان جنوبی به اتاق اصناف واصل شده که خواستار پاسخگویی مسئولان به رسانه‌ها و همچنین برگزاری دوره آموزشی بودند که این موضوع را با بسیج رسانه بررسی خواهیم کرد.
سجاد رضایی مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی نیز در این خصوص مکاتبه ای با رئیس اتاق اصناف استان انجام داده و خواستار پیگیری این موضوع و برگزاری دوره آموزشی شده است.
در این نامه آمده است؛ پیرو پاسخ نامناسب و نا مسئولانه یکی از روسای اتحادیه های صنفی استان خراسان جنوبی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در خصوص پرسشی درباره حوزه مسئولیت ایشان، به نظر می رسد ناآشنایی برخی مسئولین به حوزه اختیارات و وظایف مطبوعات و رسانه ها، سبب شده که در برخورد با خبرنگاران و رسانه‌ها که به نمایندگی از مردم پیگیر مطالبات آنها هستند برخوردهایی خارج از شأن مسئولیتی خود انجام دهند.
لذا سازمان بسیج رسانه استان این آمادگی را دارد که کارگاه آموزش آشنایی با «قوانین مطبوعات» و «قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» را برای روسای اتحادیه های صنفی زیر مجموعه اتاق اصناف برگزار نماید. همچنین پیشنهاد می گردد که برای رئیس اتحادیه مذکور این آموزش به صورت اختصاصی اجرا شود.
بنابراین گزارش؛ هنوز که دو هفته از ۱۷ مردادماه و روز خبرنگار نگذشته است و همگان شعار همراهی و همکاری با رسانه ها سر می دهند و مسئولان خود را خدمتگزار مردم می‌دانند، چرا باید یک خبرنگار با این چنین پاسخ‌هایی روبرو شود؟
خواسته رسانه‌ها و خبرنگاران از شورای امر به معروف و نهی از منکر و استاندار خراسان جنوبی این است که عدم‌پاسخگویی و برخوردهای نامناسب برای همیشه تمام شود و رسانه‌ها بتوانند در چهارچوب وظیفه ذانی و اخلاقی خود فعالیت کنند.
انتهای پیام/۳