امام جمعه طبس:

بعضی ها در سطح کلان کشور و استان به دنبال دو قطبی سازی هستند/اگر موضوع گردشگری سالم سازی نشود باید در همه سال تعطیل شود

امام جمعه طبس گفت: گلایه‌ای در سطح کلان‌ کشور و شهرستان طبس وجود دارد و حتی مقام معظم رهبری نیز جامعه را از آن برحذر داشته‌اند که آن فضای دوقطبی سازی است که متاسفانه برخی با آن نان می‌خورند.

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا محمدی امام جمعه شهر طبس در خطبه‌های نمازجمعه روز گذشته این شهر گفت: گلایه‌ای در سطح کلان‌ کشور و شهرستان طبس وجود دارد و حتی مقام معظم رهبری نیز جامعه را از آن برحذر داشته‌اند که آن فضای دوقطبی سازی است که متاسفانه برخی با آن نان می‌خورند.
امام جمعه طبس افزود: ایجاد فضای دو قطبی کار دشمن و با هدف غافل کردن مردم از سال‌های اصلی و مطالبات واقعی است در حالیکه مقام معظم رهبری مهمترین مسأله روز کشور را اقتصاد و معیشت مردم می‌دانند؛ برخی با بزرگ‌نمایی مسایل فرعی دنبال انحراف افکار عمومی از مطالبات اصلی هستند.
وی به جنجال آفرینی اخیر برای ورود زنان به ورزشگاه اشاره و تصریح کرد: شاید این مسأله هم حق باشد اما آیا مشکل امروز کشور این مسأله است؟ دو قطبی‌ سازی‌هایی که دشمن ایجاد کرده مانند اصلاح‌طلب و‌ اصولگرا؛ آرمان‌گرا و واقع‌گرا؛ چپ و راست؛ اسلام رحمانی و اسلام خشونت؛ اعتدال و افراطی؛ مخالف و موافق برجام؛ تقابل و تعامل با جهان و حالا هم مخالف و موافق گردشگری که اینها برای منحرف کردن جامعه و مردم از اصل مطالبات و مشکلات است و یک عده در آن نان می‌خورند و منفعت می‌برند.
امام جمعه طبس گفت: تا کسی از آرمان و‌ ارزشهای انقلاب اسلامی دفاع کند به او برچسب افراطی می‌زنند و این درحالیست که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند از جریانات انقلاب دفاع کنید.
حجت الاسلام و المسلمین محمدی افزود: همانطورکه بارها گفته‌ایم خدا لعنت کند هرکس که با گردشگری سالم مخالف است اما برخی تلاش می‌کنند به جامعه القاء کنند که ما مخالف گردشگری هستیم و چرا برخی نمی‌خواهند این را بفهمند؟ و سعی می‌کنند جامعه را در آستانه انتخابات دوقطبی کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان طبس در خطبه‌های نمازجمعه گفت: جامعه متدین؛ خانواده معظم شهدا و ایثارگران معزز و‌ پیشکسوتان دفاع مقدس با ولنگاری در گردشگری مخالف هستند و متاسفانه به دلیل عدم وجود قوانین مناسب حتی وزارت گردشگری در کشور با معضل بی بندوباری در گردشگری مواجه است.
محمدی تاکید کرد: برخی بجای آنکه به مشکلات جامعه؛ معیشت مردم؛ اشتغال؛ مسکن و سایر گرفتاری‌های ملت بپردازند و حتی با اینکه می‌دانند که دولت این مشکلات را دارد اما دائم دنبال ایجاد دوقطبی هستند و می‌خواهند بگویند هرکس با گردشگری سالم مخالف است؛ پس با توسعه مخالف است اما بازهم می گوییم که خدا لعنت کند هرکس با گردشگری مخالف است.
امام جمعه طبس گفت: آنهایی که مدعی توسعه برمبنای گردشگری هستند؛ اگر راست می‌گویند و دنبال دوقطبی کردن نیستند؛ گردشگری را اصلاح کنند و ببینند که همانطورکه گفته‌ایم آغوش شهرستان طبس به روی گردشگران سالم باز است و این معنایش آن است که در روز رحلت پیامبر (ص) و برخی شهادت ائمه (ع) مثل سال گذشته نیایند و در اماکن گردشگری بزنند و برقصند و داخل یک اتاق ۲۰ جوان دختر و پسر را مختلط جای دهند و امکان فساد را فراهم کنند.
وی افزود: برخی نمی‌خواهند معنی گردشگری سالم را بفهمند و متاسفانه تلاش می‌کنند فضای شهرستان را در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی دوقطبی کنند و اینها نان خود را در تفرقه می‌بینند و دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه می‌گردند.
امام جمعه طبس گفت: همانی که سعی دارد جامعه را به بهانه گردشگری دوقطبی کند؛ دختر و همسر خود را به اماکن ناسالم گردشگری ببرد و ببیند آیا بخاطر وجود ولنگاری و‌ فساد به پدرش اعتراض نمی‌کند؟ و این است که می‌خواهیم فضاهای گردشگری آلوده نشود و به مقدسات مردم توهین نشود و اگر چند روز خاص ورود گردشگر ممنوع شد بخاطر قداست آن ایام ویژه اسلامی بود و اگر گردشگری سالم‌سازی نشود و فساد ایجاد کند، برای همیشه باید تعطیل شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمدی خاطرنشان کرد: برخی که دنبال نقض قانون و مصوبه شورای امر به معروف و نهی از منکر هستند بدانند که دستور قرآن؛ شرع و قوانین کشور بر مبنای اسلامی راه نقضی وجود ندارد؛ پس جوسازی نکنید و در آستانه انتخابات دست از سر مردم و جامعه بردارید و اختلاف افکنی نکنید که اگر لازم شود بجای خودش این افراد را رسوا خواهم کرد اما مردم عزیز هوشیار باشند که به دام این فتنه‌انگیزان نیفتند.
امام جمعه طبس تاکید کرد: در آستانه انتخابات شهرستان نیاز به آرامش دارد پس اگر حرفی و انتقادی دارید به طور متقن و مستدل بزنید و روی آنچه که براساس قانون و شرع مقدس اسلام روشن و مبرهن است؛ لجاجت و جوسازی نکنید.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۶۶/
کانال طبسیا